• May 04, 2024, 08:46:49 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 2 [3] 4

Author Topic: Gry RPG  (Read 20754 times)

BaKu

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 266
  • GoD_PiekarniK
    • View Profile
    • UX Insights
Re: Gry RPG
« Reply #30 on: March 27, 2012, 19:31:41 pm »

Oj tam z ostatnich lat Andrzej (dobrze pamiętam?)...
Pograj w Chrono Trigger , Seiken Densetsu 3, Legends of mana ;)
Logged
"Winners find a way, loosers find an excuse"

Wimt

  • Honorary Member
  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #31 on: March 27, 2012, 19:33:47 pm »

chrono - 4 razy
seiken - 2 razy
ostatni taki sobie byl
Logged

Gruby

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 487
  • aka Bobrowiec
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #32 on: March 27, 2012, 19:47:27 pm »

Uważam tak samo jak Wimt, szczególnie ostatni był taki średniawy
Logged

Juras

  • Honorary Member
  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #33 on: March 27, 2012, 21:28:33 pm »

Może mnie zjedziecie za tą serię, ale zawsze byłem wielkim fanem Final Fantasy. Grałem na super nitendo w FF1,2 potem FF6. Zacne gierki. FF 7 bardzo kozacki, szczególnie te ultima weapon etc, system materii no i chocobossy :P FFVIII też mi się podobał. FFIX miał jak dla mnie świetny klimat i też dobrze się bawiłem. FF tactics też był spoko. Ogólnie bardzo lubiłem kiedyś jRPG, np taki Vargant story.
Logged

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Gry RPG
« Reply #34 on: March 27, 2012, 21:46:43 pm »

no ff 5 czy tam 6 na snesie - kozak :D
Logged
Necessary Conflict

BaKu

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 266
  • GoD_PiekarniK
    • View Profile
    • UX Insights
Re: Gry RPG
« Reply #35 on: March 27, 2012, 21:52:41 pm »

Jeszcze o Chrono Chrossie zapomniałem, warto się wziąć za to, jak ktoś Chrono Trigger ma za sobą ;)
Logged
"Winners find a way, loosers find an excuse"

Fj00b

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #36 on: March 27, 2012, 21:53:03 pm »

Nie będę pisał o Dragon Age'u, Skyrimie i Wieśku, bo każdy to zna.
Polece natomiast z całego serca Fallout New Vegas, bo chociaż sceptycznie do tej gry podchodziłem i kupiłem dopiero przy promocji steamowej na 4.99 euro, to wciągnął mnie bardziej niż wszystkie wymienione na wstępie gry ( A DA uważam za naprawdę zajebistą grę ). 110h mam rozegrane wg steama, nie żałuje ani jednej minuty spędzonej przy tym tytule. Przy Skyrimie miałem wrażenie jakbym grał w MMORPG samemu, nudne questy, w kółko to samo, w new vegas takiego odczucia już nie było, i chociaż gra daje Ci mnóstwo możliwości (nie ciągnie Cię za rączkę), to nie ma nawet na chwilę nudy i zagubienia :>

Z innej beczki..Final Fantasy X. Przeszedłem 5 razy, jakieś 400 godzin rozegrane, bo nie bawiłem się w Arenki i pakowanie postaci po nie wiadomo ile. Grę znam na pamięć, dialogi nawet znam na pamięć, a i tak mogę dalej grać. MAGICZNY tytuł ;)
Logged

Muzyka

  • D3CL Sponsor
  • D3CL Operator
  • Rakanoth
  • ***
  • Posts: 357
  • DH Player (Muzyka#2656)
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #37 on: March 29, 2012, 15:34:26 pm »

Lionheart
Arcanum
Fallout

Wciągające gierki :)
Lionhearta przeszedłem z 5 razy :D
Logged
"Invincibility lies in the defence;
the possibility of victory in the attack."
-Sun Tzu

WMStriker

  • Imp
  • *
  • Posts: 47
  • War Masters
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #38 on: March 29, 2012, 15:57:33 pm »

No  jeśli chodzi o rasowe rpgi z ostatnich lat to tak.
Seria Mass Effect - chociaż to nie do końca RPG a taki mix z action game. Jeśli ktoś nie szuka rasowego cRPG ala Baldurs to ujdzie, bo to coś bardziej jak interaktywny film. W każdym razie Mass Effect 1 - powiew świeżości, b ciekawa fabuła, troche elementów RPG, super dialogi. Mass Effect 2 - mniej RPG, więcej akcji, generalnie godny następca jedynki. Dziwna końcówka. Trójka - w zasadzie prawie niezmieniona kopia ME2, z beznadziejnym zakończeniem. Ale aż do finału gra się miło.

Wiedźmin 2 - szczerze mówiąc mnie nie zachwycił, spodziewałem się po jedynce czegoś lepszego. Za krótki, za mały, jedynie kilka lokacji, wszędzie niewidzialne ściany, beznadziejny system walki. A walka z bossami to katorga zamiast funu. Dialogi w sumie najlepsze ze wszystkich RPG ostatnich lat, ale imo w jedynce były lepsze. Na plus - fabuła zdecydowanie lepsza (bo w końcu nawiązująca do książek) niż w W1.

Skyrim - nie ukrywam, że jestem pod ogromnym wrażeniem Skyrima. TES to moja ulubiona seria przede wszystkim dlatego ze Bethesda hołduje tradycji. Nie ma w końcu niewidzialnych ścian, liniowej fabuły tylko taki mini-sandbox. Fabuła ofc gorsza niż w Mass Effect czy Wiedzminie, ale i tak o lata świetlne lepsza niż w Oblivionie. Ale w dzisiejszych czasach mamy albo-albo. Albo dobra, ale liniową fabułę, albo przebogaty i wielki świat, gdzie odgrywasz kogo chcesz a nie z góry wyznaczoną postać. Ja wole drugie podejście. Skyrim mnie przyciągnął właśnie ogromnym światem, ogromnymi możliwościami, dobrym systemem walki, niesamowitym klimatem (snieżyce albo jaskinia z crimson nirnroot any1?) i sidequestami. Główna linia fabularna jest ok, bez rewelacji. Ale zdecydowanie lepsze są niektóre sidequesty, które nadają grze niesamowitą atmosferę - np. Thief Guild, ta gilidia zabójców (nazwa mi wypadła z głowy),  czy chociażby opcja z upiciem się w karczmie i tygodniowym kacem ;)  No i wszędzie, jak to w TES, poupychane są smaczki typu pijany troll itd. Spędziłem w sumie ponad 100h nad tą grą i szczerze polecam. To chyba jedyna gra ostatnich lat, która mi choć w ułamku przypomniała wrażenia z Baldurów.

Deus Ex - Ajan mi od lat polecał tę serię i musze stwierdzić, że Human Revolution mnie nie zawiódl. Mimo raczej liniowej fabuły, gra ma niesamowity cyberpunkowy klimat i jeśli komuś podobały się np. klimaty z Matrixa, to polubi tę grę. Świetna rpgo-action-skradanka. Wielkim plusem jest możliwość ukończenia każdej lokacji na wiele sposobów, w tym np. w ogole nie strzelając. Jedyny w zasadzie dla mnie mały minus to strasznie słaba technologia gry jeśli chodzi o zniszczenia - w zasadzie prawie nic nie można zniszczyć.

Seria Dragon Age - przyznam bez bicia, że grałem tylko w jedynke i demko dwójki. Jedynka była ok ale jeśli to miał być następca Baldura, to komuś się chyba coś pomyliło. Początek świetny ale im dalej w las tym gorzej, fabuła bardzo statyczna, w ogóle nie czuć zbliżającej się zagłady. Już lepiej to NWN2 ogarnął. System walki taki sobie, magia taka sobie, na plus fajny klimat gry, niektóre dialogi i muzyka. Mnie osobiście gra znudziła i zmuszałem sie, żeby ją skonczyć.

tyle moich subiektywnych opinii dla Andrzejka ;)
« Last Edit: March 29, 2012, 16:00:31 pm by WMStriker »
Logged
War Masters

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #39 on: March 29, 2012, 16:34:40 pm »

AD Wiedźmin 2
Też może nie czuję jakiegoś niesamowitego zachwytu na chłodno oceniając, ale jak grałem, to zostałem dosłownie połknięty przez grę na x czasu. Na pewno ogromny wpływ ma na to fakt, że jestem absolutnym fanem serii Wiedźmin i uważam ją za najlepsze fantasy ever ( mimo niezbyt zadowalającego zakończenia ), chociaż właśnie dzięki temu zakończeniu, teraz można fabułę dość zgrabnie rozwijać w grach i właśnie sam ten fakt, że gry są niejako kontynuacją książki i do tego naprawdę zgrabnie zrobioną, już automatycznie podnosi ocenę gry o 3 w skali 1-10 dla mnie ;) Niewątpliwie jednak gra jest za krótka, za mało lokacji. Chyba trochę mniej biegania przez połowę mapy, tak jak w W1 ( wielu kolegów bardzo wkurzało latanie od bagien do miasta przez kilka godzin w tą i z powrotem ), ale kurde, za krótko!
Pozostaje żywić nadzieję, że Wiedźmin 3 wyciągnie z jedynki i dwójki, to co najlepsze, bo fabuła szykuje się naprawdę epicka.

AD Skyrim

Również ta gra mnie zjadła na ponad 100 h i to dość intensywnej gry. Fabuła główna oczywiście liniowa, ale jednocześnie świat można eksplorować w dowolnej kolejności, to samo dotyczy wszystkich innych questów, wobec czego na tym gra zyskuje. Zrobiłem wszystkie gildie, z wyjątkiem magów, gildia skrytobójców oczywiście rewelacyjna. Do tego w każdym dużym mieście był bardzo fajny quest detektywistyczno-kryminalny, a to ślady krwi, a to tajemnicze zabójstwo na oczach świadków - oj działo się :) Chyba nie wykonałem ze 2-3 zadań dla tych napotykanych bogów-demonów, a tak to raczej tylko ominąłem część questów typu "idź do legowiska niedzwiedzia i go zaciukaj". To było słabe, a takich questów było w bród, chodzenie po ciągle tych samych jaskiniach i pieczarach też mi się po pewnym czasie znudziło, ale! Absolutnie genialne były lokacje związane z Dwemerami, tutaj też przemawia przeze mnie oczywiście fan dwarfów, ale podziemia Dwemerskie były rewelacyjne i liczę na to, że w kolejnych TES'ach będzie ich wątek pociągniety.
Brakowało mi jednak tego, co jest w DA. Tam gracz jest milczący, ale ma bardzo fajnie rozbudowaną interakcję z towarzyszami + wiele rewelacyjnych dialogów między samymi towarzyszami, które genialne urozmaicają godziny przetrzebiania się przez jakiś las czy przede wszystkim Głębokie Ścieżki. A w Skyrimie jesteś całkowicie sam ze swoimy myślami, dialogi z NPC też bardzo biedne i dość wymowne jest tutaj legendarne "i used to be adventurer like you, but then i took an arrow in the knee" :)

Skoro już nawiązałem do DA, to jeszcze kilka zdań na ten temat. Bardzo mi się spodobał klimat gry, zakochałem się w towarzyszach naszego głównego bohatera. Po prostu gra sprawiała mi sporą radochę, szczególnie na wyższym poziomie trudności, kiedy sporo rzeczy trzeba było naprawdę taktycznie rozegrać. Po prostu dobrze się przy tym bawiłem, w związku z czym nie doskwierała mi faktycznie statyczna fabuła. Bez interakcji naszej postaci z towarzyszami i dialogów towarzyszy między sobą, mój fun spadłby o jakieś 50% :) Dragon Age 2 ma swoje plusy, ale jest na pewno słabszy chociażby ze względu na ubogość lokacji, [ UWAGA MAŁY SPOILER ] całość rozgrywa się w jednym mieście i w kilku lokacjach poza-miejskich i tylko w kolejnych aktach zmieniają się lata, ale generalnie chodzi się w te same miejsca przez całą grę, są one lekko zmienione co najwyżej. A w towarzyszach z DA 2 ( mimo, że jest kilku starych znajomych ) już aż tak zakochany nie byłem. Tutaj podobnie jak z Wiedźminem - liczę na to, że DA 3 umiejętnie wyciągnie, to co najlepsze z poprzednich dwóch części.
Logged

Panda

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 427
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #40 on: March 29, 2012, 17:03:18 pm »

Hehe jak masz czas a nie masz z nim co zrobic, to moze nie za nowe gry ale najlepsze rpegi swoich czasow .
Baldurs Gate i Ice wind dale (1,2)
Przejscie tych 4 gier zajmie Ci duzo czasu i fajnej gry ;)
Logged

WMStriker

  • Imp
  • *
  • Posts: 47
  • War Masters
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #41 on: March 29, 2012, 17:19:07 pm »

Panda - w trojce moich ulubionych gier sa 2 baldury :P i Kotor :) Icewind Dale szczerze mowiac juz mi sie tak nie podobal. Sprawial wrazenie gry zrobionej na odczep się.

Rogh - wracajac do Skyrima. Nie wiem czy grałeś moze w Thiefa? Nie wiem czemu ale klimat z podziemi Dwemerów NIESAMOWICIE przypominal mi steampunkowy klimat Thiefa ;)

A co do Wiedzmina - też uwielbiam tę serię, jeszcze niedawno mogłem cytować książki Sapka z pamięci ;) Jeśli lubisz tego typu low fantasy (AS jest u mnie w trójce ulubionych autorów Fantasy/SF) to koniecznie poczytaj książki G.R.R. Martina - wiadomo Gra o Tron. Od czasów Wiedzmina żadna seria fantasy tak mi się nie podobała.
Logged
War Masters

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #42 on: March 29, 2012, 17:36:26 pm »

Gra o Tron to genialna powieść szlachecka,dla mnie za mało tam fantasy :P Czytałem pierwsze części, ale z tych bardziej popularnych, to chyba wolę Malazańską Księgę Poległych. Ciekaw jestem też rozwoju serii Malowany Człowiek.

W Thiefa nie grałem, ale steampunka uwielbiam i uwielbiam też dwarfy, chyba już wiem, co się stało z Dwemerami - wmieszali się w gatunek ludzki i ja jestem jednym z nich :P
« Last Edit: March 29, 2012, 17:38:28 pm by RoGH »
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #43 on: March 29, 2012, 17:48:11 pm »

moznaby zagrac cos na necie, huh?
nie mamy ochoty?

 :o
Logged
pKu

WMStriker

  • Imp
  • *
  • Posts: 47
  • War Masters
    • View Profile
Re: Gry RPG
« Reply #44 on: March 29, 2012, 19:08:57 pm »

Jasiu tylko w co?

Rogh - w każdej kolejnej książce Martina elementów fantasy jest coraz więcej ;) Generalnie to co GRR Martin zrobił wprost genialnie to fakt, że w jego serii niesamowicie buduje się napięcie. Jak się czyta kolejne części, to wrażenie nadchodzącej zagłady, "mroźnej nocy" jest coraz mocniejsze, szczególnie po rozdziałach opisujących wydarzenia na Murze. Z początku niby zwykła opowieść o meandrach walki o władze w świecie quasi-średniowiecznym, w kolejnych tomach zupełnie zmienia wydźwięk. I im dłużej trwa akcja, tym jest więcej elementów typowych dla mrocznego fantasy. Dlatego szczerze polecam ;)
Logged
War Masters
Pages: 1 2 [3] 4
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.195 seconds with 14 queries.