• May 17, 2024, 18:59:11 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 2 [3] 4

Author Topic: Pomoc w wyborze monitora t.t  (Read 18326 times)

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #30 on: May 09, 2012, 08:23:17 am »

dolaczajac sie do tematu, poleccie mi jakis monitor (z tunerem tv), który w wolnej chwili bedzie rowniez sprawowac sie jako tv, myslalem o samsungu t24a550 or t27a550, oprocz tunera interesuje mnie zlacze hdmi, pilot tez pewnie by sie przydal, no i zeby ladnie sie na to patrzylo, zarowno grajac jak i ogladajac tv wieczorami
Logged
Necessary Conflict

markov

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
    • www.markov.pl
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #31 on: May 09, 2012, 10:31:42 am »

dolaczajac sie do tematu, poleccie mi jakis monitor (z tunerem tv), który w wolnej chwili bedzie rowniez sprawowac sie jako tv, myslalem o samsungu t24a550 or t27a550, oprocz tunera interesuje mnie zlacze hdmi, pilot tez pewnie by sie przydal, no i zeby ladnie sie na to patrzylo, zarowno grajac jak i ogladajac tv wieczorami
Nie lepiej kupic dobry monitor, a za grosze tuner do PC ?
Logged

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #32 on: May 09, 2012, 10:56:41 am »

z roznych powodow nie interesuje mnie taka opcja.
Logged
Necessary Conflict

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #33 on: May 09, 2012, 12:05:26 pm »

wybór monitorów z tunerem tv jest dosc mocno ograniczony.
Ciekawe czy sa jakies sztuki na ips/pva.

Jakbys jakis szacunkowy budzet podal, to postaram sie popatrzec i cos znalezc
Logged

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #34 on: May 09, 2012, 19:51:05 pm »

Z mojego małego reasearchu wynika że trochę ich jest natomiast znakomita większość są to monitory dla grafikow. Co za tym idzie ceny są dość zaporowe, interesuje mnie coś do 1,5-2k maksymalnie
Logged
Necessary Conflict

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #35 on: May 10, 2012, 11:27:10 am »

W takim wypadku nie lepiej jest Ci kupić niezły TV 32" z hdmi/dvi  ??
Zamiast na siłę szukać monitora z tunerem TV ?
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #36 on: May 10, 2012, 11:34:03 am »

tez mysle, ze chyba bedzie lepiej kupic tv z hdmi / dvi.

mam pytanko, dobry monitorek w granicach 200 - 500 zl - uzywany, jest cos godnego uwagi ?
kumpel szuka i nie moze nic znalezc :s
Logged

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #37 on: May 10, 2012, 11:37:20 am »

niech szuka czegośc 22+" na ips i będzie zadowolony.
używkę powinien dostaćw tych pieniądzach
Logged

markov

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
    • www.markov.pl
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #38 on: May 10, 2012, 15:29:49 pm »

tez mysle, ze chyba bedzie lepiej kupic tv z hdmi / dvi.

mam pytanko, dobry monitorek w granicach 200 - 500 zl - uzywany, jest cos godnego uwagi ?
kumpel szuka i nie moze nic znalezc :s

W górnej drabince mieści się 2209WA od Della, swego czasu bardzo popularny model, niech poszuka.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #39 on: May 10, 2012, 16:43:39 pm »

http://mva.pl/viewtopic.php?f=6&t=370&sid=f0e48ba8871ad6916f55b01662437633

ciekawy topic, ktory warto przeczytac - chociaz admin ma spora wiedze, podchodzi bardzo konserwatywnie do sprawy, nie mniej jednak spora garsc nieprzefiltorwanych przez wielkie korporacje info ktore sie przydaja

http://www.lagom.nl/lcd-test/

stronka do odpalenia na przyszlych monitorach ..

jezeli chodzi o della ktorego kupilem, na razie jest podczas testow - musze jeszcze na nim popracowac w nocy =]
Logged

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #40 on: May 10, 2012, 18:32:58 pm »

facet, nie podchodzi konserwatywnie.
On prowadzi sklep z monitorami eizo i nec.
Zauważ, że tylko te monitory poleca(co nie znaczy, że są złe, przeciwnie są to bardzo odbre monitory), skazując na porażkę Della, ale ani raz nie napisał co jest w nim złego.
Pare razy wspominał o wadach, ale Neca(tańszego).

Imo facet, poprostu chce sprzedać swój towar i doskonale wie, że zarówno eizo i nec są mało popularne na naszym rynku.
« Last Edit: May 10, 2012, 18:37:08 pm by KoM »
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #41 on: May 11, 2012, 00:30:13 am »

nom, odnioslem to wraznie co KoM.
ps. dziekuje za wskazowki :)
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #42 on: May 11, 2012, 00:43:35 am »

wiadomo, ze jezeli jest handlowcem i wymienia tylko eizo i neca na swoich dobrych ofertach to cos w tym jest .. w kazdym razie konserwatywnie jest imo bardzo uzasadnione, bo pisze z glowa i bardoz duza wiedza .. po prostu podpasowuja mu te monitory i wg. sa godne polecenia .. coz, wiadomo biznes to biznes ..

co do Della u2412m, monitor niezly .. pozadnie wykonany, nic nie blyszczy nie strzela nie odstaje, ekran mam calkowicie rownomiernie podswietlony, nie ma jakis innych cudow wiankow .. bardzo dobre kolory, bardzo duzy monitor i powoli sie do tej rozdzialki przyzwyczajam .. na poczatku bylem sceptycznie nastawiony minowicie do jasnosci i rozdzielczosci ktora w natywnym polozeniu jest 1920x1200 .. co w niektorych sytuacjach wymusza dosyc dziwne sprawy .. w sumie monitor idealny do pracy, ale juz nie do cada, bo slabo sobie radzi z emulacja tych wszystkich kresek ( chociaz faluja one tylko na jednym tescie ).. inne rozdzielczosci poza natywna wygladaja dosyc slabo .. co jest w sumie jedyna wada jak na razie ktora znalazlem w tym monitorku .. w grach np. nie wyglada to zle, ale np w windowsie inna rozdzielczosc to tragedia jezeli chodzi o wyglad .. po ustawieniu ostrosci/jasnosci i modyfikowanej palety kolorow znalezionych na foro, nie daje po oczach nawet w nocy - jednak ta ostrosc i jasnosc w niektorych opcjach monitora jak game jest nie do przyjecia i oczy mozna sobie wypalic rodem z obrazkow o falloucie .. w grach chodzi idealnie, nie ma smuzenia, ghostinku itd. filmy wygladaja na prawde ladnie..

reasumujac, poza troche dziwna rozdzielczoscia i po ustawieniach jasnosci/kontrastu/ostrosci w menu monitorka - moge spokojnie go polecic dla wszystkich ktorzy szukaja monitora 16:10 ( podstawowa sprawa ) , w dobrej cenie, gdzie mozna poogladac filmy, pracowac w roznych formach programow typu word itd, ale juz nie koniecznie cad, no i bardzo dobra cena jezeli chodzi o to co sie dostaje w zamian

imo 4.5/5 na 5 jak dla mnie
Logged

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #43 on: May 11, 2012, 09:49:54 am »

no własnie i o to chodzi ;)

a gośc z tego forum mówił krótko - FATALNY, BEZNADZIEJNY ITP.

To, że mercedes jest wygodniejszy niż honda, czy subaru, to nie znaczy, że te auta są fatalne i beznadziejne.

Wiedzy kolesia nie podważam, bo ma niesamowicie wielką, ale zbyt mocno próbuje polecić swój towar, w teorii na obiektywnym forum ;)
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #44 on: May 11, 2012, 11:45:47 am »

teoria teoria, ale adminem tam jest :P
wiadomo, im zasobniejszy portfel tym lepiej - jednak bez przesady - dawac 2-3k za monitor, gdzie mam telewizor 42 cale lcd podpiety przez hdmi .. strata calkowita pieniedzy
Logged
Pages: 1 2 [3] 4
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.131 seconds with 14 queries.