• April 28, 2024, 03:36:40 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1] 2

Author Topic: Co nowego odnośnie PvP?  (Read 8513 times)

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Co nowego odnośnie PvP?
« on: November 15, 2012, 10:11:44 am »

Logged

zales22

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 258
  • SG Ranger
    • View Profile
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #1 on: November 15, 2012, 15:52:39 pm »

I bardzo dobrze :P Mam nadzieje ze bedzie rowniez rownanie statystyk :P
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #2 on: November 15, 2012, 16:36:33 pm »

fajnie jakby przynajmniej od 1 paragona pozwolili rozdawac staty samemu. wtedy by mogly byc buildy dmg i hp co biorac pod uwage obecna roznorodnosc wywróciłoby gre do gory nogami!
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #3 on: November 15, 2012, 17:44:52 pm »

pvp bedzie swietne, poniewaz kazdy bedzie mial rowne szanse.
Logged

ZelgO-AZM-

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 246
    • View Profile
    • AZM klan
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #4 on: November 15, 2012, 22:14:08 pm »

na czym by mialo polegac te wyrownywanie statystyk? jak ktos ma 2 razy wiecej hp od rywala to na pvp maja po tyle samo?
Logged

mashas

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #5 on: November 15, 2012, 23:33:41 pm »

Moim zdaniem jeżeli o wyrównywaniu statystyk mówimy, to chodzi tutaj o różnice w paragonach. Mianowicie wyrównuje tak żeby typy dowalone na 100 paragon nie miały 300|200 więcej (str/dex/int)|vit od swojego rywala na poziomie 0.
Wątpię żeby było to wyrównywanie różnic sprzętowych bo to po prostu sensu by nie miało. Bo i po co wydawać euro na itemy skoro i tak mnie wyrówna do bogatego niemca (nikogo tu nie urażając) który kupił postać za 5k euro?

Tak czy owak, mam nadzieję, że będzie odpowiedni matchmaking i przyjemnie spędzony czas przed monitorem, thats all I want ^^
Logged

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #6 on: November 16, 2012, 02:52:16 am »

Bo i po co wydawać euro na itemy skoro i tak mnie wyrówna do bogatego niemca (nikogo tu nie urażając) który kupił postać za 5k euro?
Właśnie na tym polega e-sport. Nie liczy się ile kto zainwestował w swoją postać, ale to jak ktoś umie nią grać. Imho będzie wyrównanie statystyk postaci ogólnie, włączając w to sprzęt. Może nie do poziomu, w którym chary będą miały statsy na dokładnie takim samym poziomie, ale coś podobnego.

Mashiu, ja nie widzę sensu w walce np. moim WD ze sprzętem wartym powiedzmy 10m vs WD Czerstwego od nas z klanu, który ma 2x więcej dps i sprzęt warty pewno kilkaset milionów. Wiadomo, że wygra, no chyba że byłbym naprawdę świetnym graczem, ale wtedy dochodzimy do sytuacji, gdzie świetny gracz musi się mocno starać żeby dorównać przeciętniakowi tylko dlatego, że ten drugi nolifował w a3 :)
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #7 on: November 16, 2012, 08:16:34 am »

Tylko blizz pisal, ze nie chca rozwijac esportu w d3. wyrownywanie statystyk to bedzie kolejny raz zaprzeczenie samemu sobie :) ja w sumie nie wiem co bym wolal. tzn wiadomo, nie mam tyle czasu na gre co 10 lat temu na d2 i wyrownywanie szans bedzie dla mnie korzyste, ale to wypacza sens expowania, handlowania i szukania itemow. takie diablo lubilismy zanim przyszlo ar ;p
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #8 on: November 16, 2012, 12:54:38 pm »

jak wyglada pvp w wowie? tam sa jakies itemy pvp nie? jaki to ma wplyw na cala rozgrywke, w tym pvm?
Logged

mashas

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #9 on: November 16, 2012, 14:02:06 pm »

Myślę, że dla celów równej rozgrywki będziemy mieli matchmaking, tak żeby trafiać na ludzi swojego kalibru.

Wydaje mi się, że oczyma najlepszych fakt 'równania' przeciętniaków do nich będzie bardzo irytujący, bo oni poświęcili przecież kupę czasu albo pieniędzy. Ale po co to robili skoro ich broń 1400dps w pvp nagle zachowuje się jakby miała go 500?
Blizzowi byłoby bardzo nie na rękę pokazywać ludziom, że generalnie nie ważne jaki masz gear bo i tak się wyrówna, common sense.

Co do PvP w WoWie, działa to tak, że budujesz team i zdobywasz nim punkty rankingowe, im masz ich więcej tym możesz lepsze itemy nabywać ze sklepów PvP.
Czyli im lepiej grasz tym masz lepszy gear I roflstompujesz takich którzy mają gorszy albo do pvm (btw. gear do pvm nie nadaje się do PvP ani troszkę, bo nie ma tak zwanych Resilance czyli współczynnika redukującego obrażenia z krytów, dotów etc w PvP).
Logged

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #10 on: November 16, 2012, 14:10:23 pm »

Słusznie, Blizz zarzekał się, że D3 ma nie być progamingowe, ale chłopaki (wbrew temu co mówią) widzą, że gra im się sypie, więc może e-sport jakoś może tą grę uratuje.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #11 on: November 16, 2012, 14:13:15 pm »

niewykluczone, ze ida w te strone, dlatego tak dlugo to trwa. ile moze trwac zakodowanie obslugi rankingu... widocznie zmieniaja caly silnik dueli. nie jestem pewien czy mi sie podoba rozwiazanie z wowa. pytanie po co bedzie wbijac te paragony skoro one beda mialy znaczenie tylko w pvm. jak popelnia blad to bedzie kolejny strzal w kolono. co prawda blizz tych kolan to ma duzo ;p
Logged

Wimt

  • Honorary Member
  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #12 on: November 16, 2012, 14:44:11 pm »

jak wyglada pvp w wowie? tam sa jakies itemy pvp nie? jaki to ma wplyw na cala rozgrywke, w tym pvm?

pvp ma swoje przedmioty i statystyki (resilence -> redukcja obrazen zadawanych przez innych graczy) oraz (pvp power-> zwiekszenie mocy heala/dmg zadawanego na graczach)
tzn ze koles z gearem do pve nie bedzie mial szans z graczem z gearem do pvp (bo ten pve bedzie zadawal mu smieszne obrazenia a ten pvp bedzie go niszczyc na 2 strzaly)
za to statystyki przedmiotow pvp nadaja sie "w miare" do gry w swiecie pve (sa te statystyki gorsze i kilka niepotrzebnych jak pvp power)
czyli podsumowanie
gracz pve vs pvp -> pvp wygra 80% pojedynkow (bo wiadomo skill i troche farta ;p)
gracz pvp poradzi sobie w swiecie pve ale bedzie gdezies o 20-30% mniej skuteczny (mniejszy dmg zrobi mniej wyleczy etc.)
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #13 on: November 16, 2012, 18:25:01 pm »

podsumujmy te fakty:
tryb pvp w grach mmo (or h'n's - diablo) nie ma szans na granie w systemie competitive = wypad z esportu :(
Logged

Wimt

  • Honorary Member
  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: Co nowego odnośnie PvP?
« Reply #14 on: November 16, 2012, 18:37:12 pm »

teraz jest turniej 3v3 wowa (0.5 mln$ pula nagrod!)
Logged
Pages: [1] 2
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.094 seconds with 17 queries.