• April 26, 2024, 04:46:33 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1] 2 3 4

Author Topic: Znudzenie ligą - out.  (Read 21960 times)

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Znudzenie ligą - out.
« on: February 22, 2013, 21:54:24 pm »

Po rozegraniu 74 walk stwierdzam, że liga w obecnym systemie zasad nie ma dla mnie więcej sensu.
Na początku było fajnie, ludzie kombinowali z różnymi skillami, buildami, ekwipunkiem, ale po tygodniu skończyła się zabawa, każdy walczy nie żeby wygrać, tylko żeby nie przegrać (ostatniego barba z mniej niż 135k hp widziałem z tydzień temu). Po dzisiejszych walkach stwierdziłem, że to koniec, bo PvP ma opierać się na zręczności gracza + właściwym doborze skilli i itemów. W obecnym systemie braku jakichkolwiek zasad większość stosuje taktykę tank+dota+speed+ucieczka=win, jak widziałem takich barbów to jeszcze myślałem "no spoko, nie mają innych buildów to rozumiem", ale jak dziś walczyłem z monkiem (który ma full świetnych atakujących skilli i może wywrzeć mega presje na przeciwniku) grającego techniką hit&run to straciłem wiarę, że tu będzie dobrze (żeby nie było nie płaczę - wygrałem 5:1, mówię o samym "funie" z takiej gry).

Barby walą dote i uciekają, monki walą SSS + serenity jak nie ubiją uciekają, WD walą haunta i uciekają, Wizz wali ze strom armora bez celowania uciekając... no guys, seriously? I ta różnorodność broni... Wizz ze Skornem, WD ze Skornem, Monk ze Skornem, Barb ze Skornem - cały char zbudowany pod max wytrzymałość + jedną jedyną dotę:)

Mimo wygrania 2/3 walk dziękuję, proszę o anulowanie wszystkich moich wyzwań (w których notabene jedynie ja się odzywałem, 9 przeciwników z 10ciu nie raczyło nawet odpowiedzieć) i poczekam albo na kolejną ligę jak opracujecie sensowne zasady albo na PvP/TDM by Blizz za kilka miesięcy.

Dzięki i pozdro, obyście dali radę wypracować sensowne zasady:)
Logged

Nemra

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #1 on: February 22, 2013, 22:22:52 pm »

Milo widziec kolejne osoby ktore to samo dostrzegaja. 

Przeliczajac czas ktory trzeba zainwestowac w D3 by ogarnac konkretny sprzet i plvl, tylko po to by brac udziel w prymitywnych duelach... eh, sa lepsze gry stworzone pod PvP poprostu :)

Tu nie chodzi o problem braku zasad, bo nawet w publicznych grach w D2 jak sie biegalo przeciwko osobom z max poisonem i slowem to dynamika gry byla zupelnie inna. Podziwiam i szanuje osoby ktore wkladaja niesamowita ilosc czasu w rozwoj D3CL ale, z calym szacunkiem, to tak jakby z kupy starac sie stworzyc rzezbe. Super bylo widziec D3CL przed wydaniem D3, mialem nadzieje ze powrocimy do starych czasow D2CL - teraz po wydaniu PvP akceptuje to jak sytuacja wyglada i daje se luzu. Blizz zjebal, end of story.
« Last Edit: February 22, 2013, 22:25:36 pm by Nemra »
Logged
*Energy@Europe 1.09

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #2 on: February 22, 2013, 22:24:53 pm »

@green
jedyne sensowne stwierdzenia po przeczytaniu tego cisnie sie na usta

" ALE JESTES ZAJEBISTY ZIOMUS !!!!!! "

a tak troszeczke powazniej, twoje podejscie jest totalnie niepowazne .. po co grac, chwalic sie ze jednak ja wyzywam innych, bo sie nie odzywaja, ze wygrywam chociaz wszyscy to lamusy ze scornami itd ? czlowieku, zastanow sie .. to jest pierwsza liga pvp w d3, jezeli ludzie nie beda grali i budowali zasad to nie przetrwa o_O na tym to sie wszystko opiera - moze wytwory gimbazy nie sa przyzwyczajone do tego, ze przychodza i buduja cos z jakims trudem - ale wlasnie o to tutaj chodzi! nikt ci nie bedzie budowal zasad, bo ci sie nie podoba to, albo tamto - jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil .. jezeli cos nie pasuje - prosze bardzo, pisz, punktow, unaoczniaj tematy ktore wg. ciebie sa bez sensu, czynia rozgrywke taka, a taka itd .. najlatwiej jest wziasc dupe w troki i powiedziec " nie gram, bo cos mi nie pasuje "

ehh =]] ta dzisiejsza rzeczywistosc jest zenujaca

ps. pozatym to jest d3, a nie d2 - trzeba to zapamietac O_o
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #3 on: February 22, 2013, 22:53:23 pm »

@Damx musiałem użyć złych słów bo odniosłeś całkiem inne wrażenie niż chciałem wywołać:)

Grałem przed Diablo w Terę Online, walka tam opierała się w większości na celności (bo używałeś celownika jak w FPSach) i znajomości skilli, np. wiedziałeś, że przeciwnik ma skill pozwalający mu na skok na Twoje plecy, stawiałeś pułapkę stunującą pod nogami i przesuwałeś się odrobinę do przodu żeby używając skilla przeciwnik wpadł dokładnie na nią. A walki GvG to już poezja w czystej postaci, walczyłem w zgranej gildii, i walka opierała się na dobrej taktyce i perfekcyjnym zgraniu, np. tank miał zdolność sciągania przeciwników przed niego, na TSie mówił "max AoE in 3..2..1..NOW!", wszystkie klasy ranged były zgrane żeby walnąć AoE dokładnie przed niego (co też wymagało wyczucia czasu, bo np. AoE archera castowało się 3s), a warriory/slayery w tym momencie robiły doskok do healerów przeciwnika, żeby ich wyłączyć na te 3-4 sekundy z walki. Skilli używanych w PvP miałeś mnóstwo, z tego każdy miał cooldown co powodowało, że nie była to gra jednego skilla/builda.

I teraz wróćmy do Diablo:
podbiegasz, walisz rend, uciekasz. Czekasz...kurw, nie padł. Podbiegasz, walisz rend, uciekasz. O, tym razem padł.

Czujesz różnicę? Chodzi mi o fakt, że ludzie zamiast bawić się skillami i buildami grają jedyną działającą taktyką, która sprawia 0 funu z gry. Jak to wygląda u DH? Podbiegam, walę wachlarz z omdleniem. Weszło? Dobijam. Nie weszło? Uciekam. Za 10 sekund to samo.

Odnośnie tworzenia zasad: jeżeli nie zwróciłeś w swym napływie żółci uwagi na moje zdania, to wspomniałem 2 razy, że życzę Wam jak najlepiej i żeby to wyszło, jednak ja nie mam tyle cierpliwości, żeby je pomóc wytworzyć:)
Logged

Spirals

  • Forsaken
  • D3CL Administrator
  • Rakanoth
  • ****
  • Posts: 426
  • Xpk
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #4 on: February 22, 2013, 22:54:02 pm »

This board is english only. I have locked the topic.
Either repost in english or take it up with an administrator in your native language.
Logged
We turn desire to fire, electric sparks to the wire
Highered the stakes when we bought this monster life
Prevail by daring to fail, others content just to sail
Hail the future we bring.

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #5 on: February 22, 2013, 23:35:01 pm »

i have moved this topic to polish section, next time please pay attention to the section you are posting.
Logged

Lilith

  • D3CL Judge
  • Iskatu
  • **
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #6 on: February 23, 2013, 00:14:49 am »

Rozumiem cię Green, ale jest tak jak Damx mówi. Po to ta liga jest, żeby po rozegraniu kilku tysięcy walk stworzyć jakieś sensowne zasady. Osobiście czerpię dużo radości z takiej gry. Partyzanckie potyczki z barbami, all in przeciwko wd, kto pierwszy wsadzi krytky w dh vs dh, zmiany skilli w trakcie pojedynku, aby wybić przeciwnika z rytmu. Trochę już pograłem a nadal pojawiają się przeciwnicy, którzy potrafią zaskoczyć finezją i zmysłem strategicznym.
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #7 on: February 23, 2013, 01:02:23 am »

Partyzantka z barbami dla mnie jest najmniej ciekawa, Mnisi grają jeszcze paroma skillami, a to SSS trzeba uniknąć, a to uważać na oślepienie, a to ominąć gonga czy jak goni nas tempest rushem skoczyć na odskoku za niego. Z barbami i WD gra jest najmniej ciekawa: przynajmniej większość z tych, z którymi walczyłem ubrana była właśnie na grę max hp+regen+ucieczka+dota. Takiego trzeba przycisnąć żeby ubić, a meczy mnie już latanie za barbami na sprincie (WD jeszcze nie ma speeda więc jest z tego jakiś fun, chowanie się za przeszkodami, petami, moje próby trafienia go zanim skończy mi się dyscyplina na przetrzymanie haunta). Z wizzami też jest w miarę ciekawie bo używają dużej ilości buildów, z każdym z którym grałem robił coś innego. Problem jest w tym, że coraz więcej przeciwników nie gra na wygraną, tylko na przetrzymanie. Co za problem dla mnie kupić allres+regenlife+armor+wit kosztem spadku DPSu, ale co to za walka? Będę siedział na wyspie z włączonymi wieżyczkami i pułapkami nawalając przez most 20 minut nienasyconą? Drugiego takiego tanka też nie ubiję, ani on mnie. Ale chyba nie o to chodzi, żeby tracić czas na strzelanie w powietrze, tylko żeby powalczyć taktycznie (jak DH vs DH).

Problem z zasadami jest taki, że nie ma możliwości ich wyegzekwować.
1. Jak ograniczysz czas trwania rundy? Musiałbyś wszystkie walki nagrywać Frapsem (a nieskompresowane .avi waży tyle co 3 sezony 20 odcinkowego serialu).
2. Jak zmusisz przeciwnika, żeby np. po 1szej rundzie remisowej zmienił build? Skoro była propozycja zmiany 50% skilli barb sobie jakieś zmieni, zostawi sprint, rend i przezwyciężenie bólu i starczy. Poza tym: jak sprawdzisz czy zmienił skille? Znów nagrywanie całych walk czy ktoś gdzieś czasami nie walnął skillem, który powinien zmienić.
3. Jak ograniczysz regen life? Ktoś przed walką może mieć 300 regenu, w trakcie walki 5k regenu.
4. Jak sprawdzisz, czy ktoś zmieniał eq/skille w trakcie walki? Nie sprawdzisz.

Prawda jest niestety smutna: wprowadzenie jakichkolwiek zasad będzie skutkowało nagrywaniem wszystkich walk Frapsem + granie z zegarkiem;) A chyba nie o to tu chodzi. Właśnie sprawdziłem, i minutowy plik nagrany we Frapsie w resolution 1440x900 zajmuje 1,2GB około. Policz sobie max 9 rund x 5 minut - 50GB na dysku na jedną walkę. Ja w tydzień miałem 74 walki, co dałoby 3700GB:) Więc dolicz do tego czas na kompresję video (która zajmuje sporo), dolicz ewentualne wrzucanie filmów na YT dla sędziów żeby udowodnić, że przeciwnik cheatował i wychodzi nam przerost formy nad treścią: zamiast funu masz w cholere pracy i straty czasu.

Dopóki Blizz sam z siebie nie wprowadzi zasad w grze (banując/buffując/balansując skille) licznika trwania rundy czy blokady możliwości zmiany skilli/itemów sami tego nie zrobimy, bo walki staną się udręką a na forum będzie burdel od zgłoszeń o złamaniu zasad.

Jeżeli się mylę proszę wyprowadźcie mnie z błędu i napiszcie, jakie MOŻLIWE do wprowadzenia i kontrolowania graczy zasady chcecie wypracować, bo ja nie widzę takiej możliwości.

Rzuciłem jeszcze parę wyzwań, zobaczymy może ktoś mnie jutro zaskoczy jak Lilith, bo póki co non stop ten sam standard: tank+dota.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #8 on: February 23, 2013, 01:39:19 am »

caly twoj post odnosnie nagrywania walk mozna zamknac w :
www.twich.tv
i problem z glowy
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #9 on: February 23, 2013, 01:50:24 am »

caly twoj post odnosnie nagrywania walk mozna zamknac w :
www.twich.tv
i problem z glowy

Parafrazując: cały Twój post można zamknąć w:
minimalny upload do streamowania to około 4mb/s przy 720p. Streamowanie odpada przez brak dobrego uploadu u większości użytkowników.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #10 on: February 23, 2013, 02:14:32 am »

nie trzeba koniecznie nagrywac w 720 zeby bylo widac co sie dzieje w grze
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #11 on: February 23, 2013, 08:28:21 am »

Przeciez tu chodzi o zabawe glownie. Jak w d2 sie egzekwowalo zasady, ktos z was pamieta jeszcze? Tam bylo o tyle inaczej,ze glownie bylo klan vs. Klan oraz tvt, gdzie bylo ciut latwiej. Zawsze mozesz zadac by po koncu rubdu odrazu stanol obok i zrobil screen inventory, np. Zbanowac posiadanie przedmiotow przy sobie. Da sie to zrobic. Ograniczyc hp do 100k czy tam 120. Wszystko da sie zrobic tylko checi trzeba.

Stajesz obok goscia, on wlacza inventory i screen, wysyla ci i wiesz czy ma zapasowe stuff czy nie. Ktos moze stac w miescie i pilnowac czy zaden do skrzyni nie podchodzi. To nie jest trudne. A mozna i profil sprawdzac na turniejach na bierzaco czy banned skilli nie ma. Przede wszystkim zbanowac wyspe i wymusix jedne pozycje startowe.


Send by Android.
Logged

Lilith

  • D3CL Judge
  • Iskatu
  • **
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #12 on: February 23, 2013, 12:42:19 pm »

@forti

Kwestie posiadanych przedmiotów można rozwiązać w jeszcze prostszy sposób. Sędzia rzuca obu graczom tyle przedmiotów, aby mieli full eq(w tym jedna miksturka z życiem, jako że nie marnują się podczas pvp) i robi się potem inspect i zakaz podchodzenia do skrzynek.
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #13 on: February 23, 2013, 13:34:24 pm »

A mozna to i bez sedziego zrobic :)
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #14 on: February 23, 2013, 13:36:59 pm »

Przeciez tu chodzi o zabawe glownie. Jak w d2 sie egzekwowalo zasady, ktos z was pamieta jeszcze? Tam bylo o tyle inaczej,ze glownie bylo klan vs. Klan oraz tvt, gdzie bylo ciut latwiej. Zawsze mozesz zadac by po koncu rubdu odrazu stanol obok i zrobil screen inventory, np. Zbanowac posiadanie przedmiotow przy sobie. Da sie to zrobic. Ograniczyc hp do 100k czy tam 120. Wszystko da sie zrobic tylko checi trzeba.

Stajesz obok goscia, on wlacza inventory i screen, wysyla ci i wiesz czy ma zapasowe stuff czy nie. Ktos moze stac w miescie i pilnowac czy zaden do skrzyni nie podchodzi. To nie jest trudne. A mozna i profil sprawdzac na turniejach na bierzaco czy banned skilli nie ma. Przede wszystkim zbanowac wyspe i wymusix jedne pozycje startowe.


Fajnie to wyglada w teorii, ale w praktyce to w ogole nie ma sensu.
Logged
Pages: [1] 2 3 4
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.175 seconds with 17 queries.