• April 20, 2024, 06:13:56 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 2 [3] 4

Author Topic: Znudzenie ligą - out.  (Read 21913 times)

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #30 on: February 24, 2013, 18:43:33 pm »

to nie do mnie sugestie bo ja tu tylko sprzatam :) zasadami zajmuje sie kto inny.
Logged

Lilith

  • D3CL Judge
  • Iskatu
  • **
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #31 on: February 24, 2013, 18:49:35 pm »

Limit hp? Co to zmieni? Bardziej wnerwiający jest regen i 30-40k z mikstur.
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #32 on: February 24, 2013, 19:10:27 pm »

Limit hp? Co to zmieni? Bardziej wnerwiający jest regen i 30-40k z mikstur.

Myslę o tym, co da się kontrolować i wprowadzić bez konieczności nagrywania filmów z każdej walki. Myslałem nad regenem i zakazem potek, ale nie sprawdzisz itemów jakie ma przeciwnik czy jakie założy w trakcie gry, tak samo musiałbyś nagrywać walki żeby nagrać użycie potki.

Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #33 on: February 24, 2013, 19:12:48 pm »

ograniczenie hp niczego nie zmieni, da sie to latwo sprawdzic - jednak podczas walki nie zobaczysz czy ktos nie zmieni stufu szybko na hp stuf, cisne potke zeby zreg life, przetrzyma reuse skilli uciekajac i dopiero zalozy stuff pierwotny
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #34 on: February 25, 2013, 01:07:44 am »

Nie jestem zwolennikiem nakładania limitów na maksymalną ilość hp czy np. dpsu. To zbyt niepopularny ruch, który może zniechęcić tych bogatszych graczy, a przecież ich potrzebujemy, bo to najbogatsi przyciągają ludzi, widzów (na streamach), zainteresowanie. Brutalne, ale prawdziwe.

Oczywistym jest, że ludzie z relatywnie tanio ubraną postacią nie będą w stanie wygrywać z najlepszymi, to proste i oczywiste, to Diablo, tutaj zawsze items szły przed skillem, chyba, że mieliśmy do dyspozycji prywatny pvp realm.

Są jednak dwie kwestie. Po 1 różnice w stuffie będą coraz mniejsze, na diablo 2 z czasem też przecież każdy za grosze mógł ubrać sobie postać przyzwoicie radzącą sobie na pvp (do czego co prawda przyczyniły się mass dupe waves ). Po 2 zauważam, że sporo osób bardzo łatwo zrzuca swoje niepowodzenia na karb zbyt słabych itemów, ale prawda jest taka, że często nie jest to kluczowy factor, bo widzę osoby, które mają zdecydowanie tańsze itemy od największych krezusów i radzą sobie co najmniej przyzwoicie. Wymaga to po prostu przemyślanego buildu, często składającego się z itemów, które drogie nie są, tak jest np. z barbem, dla którego wiele itemów przydatnych na pvp kosztuje czasami nawet nie kilka milionów, a mniej. Wymaga to też sporo praktyki i szukania zaskakujących skill setupów, ale naprawdę jest możliwe podjęcie rywalizacji na dobrym poziomie bez budżetu liczonego w miliardach.

Myślę też, że warto zacząć organizować jednorazowe turnieje innego rodzaju niż klasyczne 1v1, takie które być może dadzą możliwość mniej zamożnym graczom do zaprezentowania swoich możliwości (cały czas chodzi za mną turniej w samych magic items ).
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #35 on: February 25, 2013, 01:19:18 am »

RoGH: IMO tutaj nie chodzi o to, że ktoś przegrywa z lepiej ubranymi graczami, bo to chyba dla wszystkich naturalne. Problem leży w braku funu i irytacji wynikającej z gry hit&run. Zrozumiałbym hit&run w wydaniu "strzelam, chowam sie za przeszkodą, strzelam, robię unik, strzelam", ale obecne wydanie "wale dote i spierdalam na drugi koniec mapy" nie jest dla mnie i dla częsci graczy kwintesencją pvp:) W walkach dh vs dh widać BARDZO skilla, bo czy masz 30 czy 90k hp padniesz od impale/wachlarza na sharpshooterze, więc tu liczy się technika i zręczność gracza, ale walki innych klas? 100% WD, z którymi walczyłem waliło haunt i spierdzielało na drugi koniec mapy, jakieś 95% barbów waliło rend i spierdzielało (te 5% to na początku ligi newbie userzy). Doty psują pvp bo 1)ominają dodge(bug),2)pozwalają na hit&run,3)powodują, że to doty to jedyny sensowny build dla większości klas.

Nie wiem ile meczów rozegrałeś, ale widziałeś barbów bez renda? Widziałem WD bez haunta? DH bez impale? Wszyscy teraz grają na doty (oprócz ofc camperów tanków;) ).
Logged

Lilith

  • D3CL Judge
  • Iskatu
  • **
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #36 on: February 25, 2013, 02:39:37 am »

Dotami gram zawsze tylko na innego dh, na resztę klas lubię troszkę poimprowizować i dzięki temu odkryłem kilka bardzo ciekawych zagrań:)

Co do wd to kompletnie nie ogarniam jak z nimi grać, ale czasami uda się wyrwać 1-2 rundy, a nawet  wygrać, oczywiście nie mówię o naszym zabójczym duecie na szczycie;p

Uciekający barb z rendem nie irytuje mnie jakoś strasznie, już nauczyłem się przeciwko takim grać i czy wygrywam, czy dostaję po tyłku to czerpię z takiej gry satysfakcję.

Najbardziej jednak irytuje mnie mnich z sss, który potrafi ściągnąć na hita;/
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #37 on: February 25, 2013, 08:22:02 am »

Mnich to chyba jedyna klasa która musi grać ofensywnie w szczerym słowa tego znaczeniu..

Ciekawa walka to monk vs. monk.

Co prawda gra się tak: podchodze -> sss, nie udało się to serenity i jak masz okazje to wave of light i uciekam, czekam na cd i znowu. Nie uważam by była to gra hit and run. Jednak wd który wali mi dote przez pół mapy a następnie ucieka daleko jest irytujący. Na początku miałem 35k hp przez co jedna dota potrafiła mnie ubić ;]
Logged

Mnich

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 213
  • Marche Ou Crève. TOG
    • View Profile
    • The OlD Guard
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #38 on: February 26, 2013, 16:39:11 pm »

Podejsc jak podejsc ale jak grac vs cos  co regeneruje 3000+ life na sec  z pasywa majac te 150k life , mam tu na mysli barba ktory przekreci sie raz czy dwa wykrawianie i duel sie konczy. Poprostu najlepsza metoda wedlug mnie  jest ogranicznie:
* life na sec ( niezaleznie czy to jest skil czy poprostu itemy)
* % dra przeciw potworom elitarnym jak i walaczacym wrecz itp.
Logged


Être alerte l'ennemi est partout, même là où ne s'attend pas.


                    Marche Ou Crève Frère.

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #39 on: February 26, 2013, 16:42:58 pm »

yol i dac monkowi bazooke
Logged

GREEN2172

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #40 on: February 26, 2013, 17:17:57 pm »

Podejsc jak podejsc ale jak grac vs cos  co regeneruje 3000+ life na sec  z pasywa majac te 150k life , mam tu na mysli barba ktory przekreci sie raz czy dwa wykrawianie i duel sie konczy. Poprostu najlepsza metoda wedlug mnie  jest ogranicznie:
* life na sec ( niezaleznie czy to jest skil czy poprostu itemy)
* % dra przeciw potworom elitarnym jak i walaczacym wrecz itp.

Mag nieraz pisał, że zasady muszą być łatwe do wprowadzenia i sprawdzalne. Nie sprawdzisz kogo regen life/%elite bo itemy zmieniałby w trakcie pojedynku.

Swoją propozycję podałem: limit hp&ban dot.
Logged

Mnich

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 213
  • Marche Ou Crève. TOG
    • View Profile
    • The OlD Guard
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #41 on: February 26, 2013, 18:43:17 pm »

Juz prosciej jest zabic szamana niz barba z takim regenem lifa
Logged


Être alerte l'ennemi est partout, même là où ne s'attend pas.


                    Marche Ou Crève Frère.

Pityn

  • Imp
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #42 on: February 26, 2013, 20:33:59 pm »

Podejsc jak podejsc ale jak grac vs cos  co regeneruje 3000+ life na sec  z pasywa majac te 150k life , mam tu na mysli barba ktory przekreci sie raz czy dwa wykrawianie i duel sie konczy. Poprostu najlepsza metoda wedlug mnie  jest ogranicznie:
* life na sec ( niezaleznie czy to jest skil czy poprostu itemy)
* % dra przeciw potworom elitarnym jak i walaczacym wrecz itp.

Mag nieraz pisał, że zasady muszą być łatwe do wprowadzenia i sprawdzalne. Nie sprawdzisz kogo regen life/%elite bo itemy zmieniałby w trakcie pojedynku.

Swoją propozycję podałem: limit hp&ban dot.

lol
Logged

Berninio

  • Imp
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #43 on: February 26, 2013, 20:54:32 pm »

Czy jest już możliwość brania urlopu? Chętnie bym z takiej skorzystał, bo mam teraz sporo na uczelni, a nie chcę się wypisywać z ligi.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Znudzenie ligą - out.
« Reply #44 on: February 27, 2013, 01:57:28 am »

no jeszcze nie ;/ ale mozesz sie w sumie zglosic do wypisania z ligi. potem moge przywrocic. techicznie to na jedno wyjdzie.
Logged
Pages: 1 2 [3] 4
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.1 seconds with 20 queries.