• April 27, 2024, 17:51:02 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11

Author Topic: Książki  (Read 45062 times)

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #120 on: April 07, 2012, 01:08:03 am »

Jak ostatnio gadalem z gościem z Faber i Faber w wawie, to mówił, ze chyba bedzie nowy wydawca, jakiś dom wydawniczy empiku miał sie angażować czy cos, ale to było już pare ładnych miesięcy temu jak kupowałem bodajze Zombieslayera. A poza Gotrekami kilka innych tez czytałem, niektóre fajne, niektóre średnie, ale zbiory opowiadań "Kroniki Chwały" i "Królestwa Chaosu" swietnie mi sie czytało, chętnie pożycze każdemu zamieszkalemu na terenie wawy wielbicielowi warhammera, bo dawno nie widziałem ich na półkach.
Logged

rSt

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 182
  • Five Hundred Fights
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #121 on: April 07, 2012, 22:21:21 pm »

Fakt, jest kilka fajnych tytułów oprócz Zabójcy. Jak wznowią to mam nadzieje, że trylogia Sigmara wyjdzie w całości. Pierwszy tom był całkiem ok, poza tym wiadomo, że większość osób zainteresowanych młotkiem na tyle, że czyta książki z black library rzuci sie na historię założenia Imperium itd. Jak jeszcze przerzucamy się mimochodem tytułami, to mam nadzieję, że dzisiaj skończę Walc Stulecia Ziemkiewicza. A we wtorek nowy Pratchett hehe
Logged
A joke is a very serious thing.

Battletag: Rince#2675

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #122 on: April 17, 2012, 21:39:19 pm »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=chYskm4AQNY

nie wiem czemu ale nie chce sie zrobic filmik odrazu:/
www o serii klamcy + lekka zapowiedz 4 czesci

 :o
« Last Edit: April 17, 2012, 21:44:04 pm by NUBNEC »
Logged
pKu

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #123 on: April 17, 2012, 23:31:03 pm »

Idę jutro do księgarni w takim razie :)
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #124 on: April 19, 2012, 19:16:36 pm »

I już 4 cześć Klamcy za mną, bardzo mi sie podobało zakończenie cyklu, świetny, końcowy akord, na pewno całość zapadnie mi w pamięć mimo sredniej moim zdaniem 3 części.
Logged

tass-bl

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
  • kajtek
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #125 on: April 19, 2012, 20:04:40 pm »

a o czym mowa Rogh, bo nie kojarze serii?
W weekend jade do empiku cos kupic, bo koncze gre o tron i cos nie moge sie zdecydowac jeszcze...
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #126 on: April 19, 2012, 20:07:24 pm »

3 byla o apolkalipsie i lucyferze?

 :o
Logged
pKu

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #127 on: April 19, 2012, 20:29:35 pm »

Tak Jas ;p

Tass, seria "Kłamca" Jakuba Ćwieka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_%C4%86wiek
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #128 on: April 19, 2012, 20:59:14 pm »

ye tass - wez se ja jak szukasz czegos fajnego dla oczu i ducha
no chyba ze nie czytales jescze wiedzmina lub harrego pottera

 :o
Logged
pKu

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #129 on: April 19, 2012, 21:04:50 pm »

Tass, jest w czym wybierać. Nie wiem co czytałem, ale z polskich oprócz Klamcy masz Mordimera tez np, Achaje pewnie czytałes. Z anglojezycznych to ze 2 lata temu wyszła fajna trylogia Droga Cienia albo seria Malowany Człowiek, ktora cały czas jest w toku.
Logged

tass-bl

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
  • kajtek
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #130 on: April 19, 2012, 22:12:10 pm »

no wiedzmina z 3 razy juz chyba ;p
harrego tez calego.
cos slyszalem ze nowa achaja jest, a jak nie ma to tego klamce albo to co IDID polecal

mamy zwyciesce: http://www.empik.com/pomnik-cesarzowej-achai-tom-1-ziemianski-andrzej,p1046158571,ksiazka-p
« Last Edit: April 19, 2012, 22:15:37 pm by tass-bl »
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #131 on: April 19, 2012, 22:16:15 pm »

Achaja nowa jest, ale to póki co jedna książką, którą pewnie łyknę do końca weekendu, to będę mógł powiedzieć coś więcej, a Kłamca jest już kompletny.
Logged

tass-bl

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
  • kajtek
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #132 on: April 19, 2012, 22:22:56 pm »

a czytal ktos rafala dębskiego. dostalem niedawdo 2 ksiazki, "kiedy bog zasypia" - przeczytalem ale zupelnie mi nie podeszla
oraz "łzy nemezis" ciagle czeka ale jestem troche zniechecony
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #133 on: April 20, 2012, 08:38:15 am »

Ja już w połowie pierwszego tomu Wspomnienia Lodu. Serio mi ta seria imponuje, bardziej od Pieśni Lodu i Ognia, ciekawi mnie jeszcze tak lubiana przez RoGha Kompania.
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #134 on: April 20, 2012, 12:54:47 pm »

Hola hola!
Idid, Kompanii mam NADAL nieprzeczytany 4, ostatni tom, stoi u mnie na półce od kilku miesięcy - to o czymś świadczy. Szczerze powiedziawszy 3 tom chyba niezbyt mnie wciągnął. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba rewelacyjny był tom 1, świetnie mi się go czytało, a tom 2 i 3 były ok, ale już nie tak wciągające i świeże jak jedynka. Póki Konował jest narratorem, to chyba wszystko spoko :)

Zacząłem czytać Pomnik Cesarzowej Achai - już 200 stron poszło jak z płatka. W następnej części mojej wypowiedzi chcę zdradzić trochę fabuły, ale to wszystko można wyczytać na pierwszych 100 stronach, a sama książka ma 600 i pewnie będą jeszcze 2 kolejne o podobnej długości, jednak jak ktoś nie chce nawet spoilera z pierwszych stron, to niech idzie precz.
Oj, tęskniłem za tym światem, nie będzie żadnym spoilerem, że już na początku przewija się mag Meredith, ale dość krótko i dość "martwo", pewnie będzie on miał coś do odegrania w dalszej części sagi. Nie będzie też żadnym spoilerem ( bo to dopiero początek książki i całej sagi ), że dochodzi do zderzenia światów, a narracja jest na początku z 3 perspektyw - a) młodej adeptki magii Kai, która rusza, wydawałoby się z niezbyt istotną misją w "świat" b) młodej rekrut wojskowej Shen, której narracja zaczyna się po tym jak spotyka Kai w porcie i dostaje od niej amulet, magiczny, ale wydawałoby się, że prawie bezużyteczny ( a tak chyba nie jest ), c) okrętu podwodnego RP z załogą Polaków :D Którzy w jakiś sposób przedostają się przez Góry Pierścienia, które, jak pamiętają, czytelnicy Achaji, oddzielają świat Achaji, czyli klasyczne-magiczne fantasy od świata przypominającego nasze czasy. Także do klasycznego fantasy wkrada się okręt wojenny i to podobno dość szczególny, nawet jak standardy tamtego świata, ale wszystko czyta się bardzo przyjemnie, a i jako, że akcja i tak toczy się w świecie magicznym, to nie robi się z tego powieść science-fiction, spokojnie :)

Tyle ode mnie na razie.
Logged
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.112 seconds with 18 queries.