• March 29, 2024, 02:46:48 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Siatkowka  (Read 25990 times)

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Siatkowka
« on: March 23, 2012, 23:02:32 pm »

Temat przeznaczony do wymieniania swoich opinii i doswiadczen zwiazanych z tym sportem. Mysle, ze znajdzie sie ktos oprocz mnie, kto interesuje sie siatkowka.

Obecnie trwaja playoffy w PlusLidze. W polfinalach zmierzy sie ZAKSA z Resovia i Skra z JW. Sensacji nie ma, choc Delecta byla blisko dojscia do polfinalow, ale kondycjnie nie wytrzymali, choc w tym sezonie Konarski i Antiga na duzym plusie. ZAKSA wzmocniona Francuzami powinna dojsc do finalow raczej. W drugiej parze zespol z Belchatowa jest kanydatem, nie ma innej opcji, bo Lasko sam w ataku nie da rady, mimo jego bardzo dobrej formy. Uwazam, ze aktualnie jest najlepszym atakujacym w naszej lidze. Szkoda, ze nie gra w polskiej kadrze. Bartman na blokadzie dlugo nie pociagnie i moze nie zagrac na IO.

W tym roku reprezentacja wezmie udzial w Igrzyskach Olimpisjkich w Londynie. Anastasi pewnie nie da pograc mlodym i ma juz mniej wiecej swoja dwunastke. W ataku na pewno bedzie gral Jarosz no i pewnie Zibi i Konarski nie dostanie pewnie szansy, a jest w o wiele lepszej formie niz Bartman. Jesli chodzi o rozgrywajacych to nie widze innej opcji niz Zagumny i Zygadlo. Na libero Ignaczak, ale Zatorski juz depta mu po pietach, wiec w przyszlosci to on bedzie pierwszy. Na przyjeciu Winiarski, Ruciak i Kurek, ktory mam nadzieje, ze wejdzie z forma i bedzie jak zawsze filarem naszej druzyny w ataku. Do nich dojdzie Kubiak, ale tez jest na razie bez formy. Ze srodkiem mam problem, bo nasi podstawowi gracze nie zachwycaja obecnie swoja gra, ale mysle, ze Andrea da rade i ich rozbudzi. Na tej pozycji widze Nowakowskiego, Mozdzonka i Plinskiego, ktory w tym sezonie naprawde dobrze gra i moze zdobedzie uznanie w oczach trenera.

Pozdrawiam wszystkich sympatykow siatkowki.
Logged

Brutal

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #1 on: March 23, 2012, 23:36:00 pm »

szkoda, ze Skra przegrala final LM, mieli duza szanse, taka okazja moze juz sie nie powtorzyc
chyba, ze znowu final zrobia w Polsce :D

Co do reprezentacji to, aby cos ugrala, potrzebujemy rasowego atakujacego, ktorym obecnie w Polsce chyba jest tylko Wlazły. On prawdopodobnie nie bedzie w kadrze, wiec bedziemy sie meczyc z Jaroszem i Bartmanem.


btw. ladny post sisio jak na kandydata do best spamera
« Last Edit: March 23, 2012, 23:39:57 pm by Brutal »
Logged

Bibuk

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #2 on: March 23, 2012, 23:40:44 pm »

sisio i bruti piszo powazne posty, nie o take forum walczylem.
Logged

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Siatkowka
« Reply #3 on: March 23, 2012, 23:49:14 pm »

No wiadomo, ze szkoda przegranej Ligi Mistrzow. Najbardziej mi bylo szkoda Zatorskiego, ktory w przyjeciu zagral naprawde bardzo dobrze i to on powinien dostac nagrode dla najlepszego libero. MVP dla Wlazlego troche slabo, bo MVP powinien dostac ktos z wygranej druzyny.

Wlazly aktualnie nie ma ogrania na arenie miedzynarodowej i to bylo widac w finale. Natomiast Michajlow to klasa w sama sobie. Ma 24 lata i jest wspanialym zawodnikiem. Szkoda, ze sedziowie nie wzieli challengu w ostaniej akcji, choc nie rozumiem tego jak mozna wygrywac w tie-breaku 5-1 i przegrac. No, ale to jest tylko sport.

Okazja moze sie powtorzyc jak Skra znowu kupi Final Four.

Jesli chodzi o naszy atakujacych, to mamy przyszlosciowych, ale musza zaczac grac juz teraz w kadrze. Konarski, Krzysiek, ba nawet Malinowski, ktory jak na swoj wiek gral niezle, gdy dostawal szanse. Ciekawe, co Andrea zrobi z przyjmujacymi PW, ktorzy kelnerami tez raczej nie sa.

Co do Jarosza to zbiera dobre recenzje w Serie A, moze sie rozwinal i pomoze na IO. Na Bartmana bym juz tak nie stawial, bo gra juz z blokada, wiec moze sie nie wykurowac do konca i wtedy najprawdopodobniej dostanie nieograny Konarski.
« Last Edit: March 23, 2012, 23:52:44 pm by Sisio »
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #4 on: March 24, 2012, 00:09:07 am »

wlazly nie ma ogrania? byl jednym z czolowych zawodnikow repry przypominam^
ale to co odwalil w meczowej pilce przy stanie 2:1 to wola o pomste do nieba...

nasza repra w wiekszosci przypadkow gra dobra pilke i tego im nie mozna odmowic - choc czasem to sami dla siebie stanowia najwieksza przeszkode...

 :o
Logged
pKu

Kordek

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 94
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #5 on: March 24, 2012, 00:59:28 am »

siatkówka? ok, szczególnie kobieca i plażowa.
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Siatkowka
« Reply #6 on: March 24, 2012, 01:07:57 am »

Czy Skra kupiła organizację F4 czy nie .... w dupie to mam
cieszę się że z siatkarzami którzy mają biało czerwone barwy liczą się wszyscy na świecie.
Anastasi to cwany lis i niezły selekcjoner w sumie wychodzi na to że na prawdę wie co robi. Chciałbym aby po IO zapisał się na zawsze w historii polskiej siatkówki.
Logged

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Siatkowka
« Reply #7 on: March 24, 2012, 15:39:40 pm »

wlazly nie ma ogrania? byl jednym z czolowych zawodnikow repry przypominam^
ale to co odwalil w meczowej pilce przy stanie 2:1 to wola o pomste do nieba...

nasza repra w wiekszosci przypadkow gra dobra pilke i tego im nie mozna odmowic - choc czasem to sami dla siebie stanowia najwieksza przeszkode...

 :o

Nie chodzi mi o to, ze nie ma ogrania jako takiego. Problem polega na tym, ze Wlazly nie gra w kadrze i nie jest ograny na arenie miedzynarodowej. No byl kiedys jednym z czolowym zawodnikow reprezentacji, ale indywidualnie nie zdobyl zadnej statuetki w jakichkolwiek rozgrywkach, a taki Sebastian Swiderski na IO w Pekinie byl najlepszym atakujacym.

Anastasi stawia na zawodnikow, ktorzy juz sa doswiadczeni i beda trzymac poziom, nie wprowadzajac przy tym gwaltownych zmian. Tylko, ze tutaj jest wlasnie problem, bo musi robic wynik, a nie ogrywac mlodych jak robil to Castellani, dzieki ktoremu Kurek tak wspial sie na wyzyny.
Logged

Brutal

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #8 on: March 24, 2012, 15:57:58 pm »

Jakby Wlazy wyrazil chec gry w reprezentacji, to mysle, ze ogralby sie w lidze światowej z druzyna, pozatym on i zagumny juz kiedys grali razem, wiec to chyba nie bylby problem.
Nie ma gdybac bo imo Wlazy i tak nie zagra, dlatego jesli wystep Bartmana stoi pod znakiem zapytania, kto Anastasi musi kogos nowego powolac, zeby sie ogral przed IO.
Logged

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Siatkowka
« Reply #9 on: March 24, 2012, 16:21:46 pm »

Zagumny nie chce grac z Wlazlym. Za Bartmana swietnie sprawdzilby sie Dawid Konarski. Jestem tego pewien.
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #10 on: March 24, 2012, 18:20:04 pm »

co do finalu - strasznie mnie irytowal hiszpan u nas ktory ciagle wystawial na lewa strone... praktycznie 0 pilek na prawo
i to jest denne w reprze tez - 80% pilek na kurka..

 :o
Logged
pKu

Maly

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #11 on: March 24, 2012, 19:53:04 pm »

Jak chcecie jakies informacje odnosnie reprezentacji , to mam dostep do bardzo dobrego zrodla :-) Sam przestalem sie bardziej interesowac siatkowka gdy skonczyl sie czas murka , papke , swiderskiego
Logged

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Siatkowka
« Reply #12 on: March 25, 2012, 09:55:34 am »

co do finalu - strasznie mnie irytowal hiszpan u nas ktory ciagle wystawial na lewa strone... praktycznie 0 pilek na prawo
i to jest denne w reprze tez - 80% pilek na kurka..

 :o

Falasca jest najslabszym ogniwem w Skrze i dla mnie jest do wyrzucenia po tym sezonie. Dobrowolski byl lepszy rozgrywajacy, a Wlazlemu sluzyly lepiej wysokie pilki niz szybkie. No i brak gry srodkiem, a Kooistra siedzi na trybunach.
Logged

Krulik

  • Imp
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Siatkowka
« Reply #13 on: March 25, 2012, 23:14:27 pm »

Odniosę się głownie do pierwszego posta:

Półfinały raczej do przewidzenia, trochę martwię się o Zaksę, bo Resovia ładnie ostatnio pogrywa, a jestem wielkim fanem zespołu z Kędzierzyna i do końca wierzę, że to właśnie oni wreszcie zrzucą z tronu tą nudną do bólu Skrę.

IO - Bartman i Kubiak imo nawet do klaskacza się nie nadają przy obecnej formie, na ataku widziałbym Jarosza, tylko, żeby grał cały czas, bo jak miał się pokazać jak wchodził na 3 piłki zamrożony w środku meczu? - idiotyzm. Na środku marzy mi się para Creek - Gładyr, z tym że ten drugi nie ma chyba obywatelstwa (ale chodziły pogłoski, iż coś działają w tej sprawie). Obecni środkowi grają jak panienki, atak zawsze 'zerwany' w dziewiąty metr z prędkością spaceru - nie do przyjęcia :)

Co do Final Four w Łodzi - byłem na obydwu meczach w sobotę, niedzielne tylko w tv już, ale i tak najlepszym meczem imo był półfinał Trento - Kazan, do tego na żywo :)

Falasca - finał oczywko przejebany przez niego, w największej mierze przez brak grania środkiem, skrzydła non stop na podwójnym biły, to jest bez sensu. Ale w ogólnym rozrachunku nie skreślałbym go, bo to pojedyncze wpadki jego, ogólnie gra na wysokim poziomie, po prostu akurat ten mecz mu nie wyszedł ;/
Logged

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Siatkowka
« Reply #14 on: March 25, 2012, 23:52:25 pm »

Gdyby Michal Lasko gralby u nas, to nie byloby problemu, majac dwie armaty w ataku.

Jesli Nowakowski z Mozdzonkiem powroca do formy z PS, to niczego sie nie boje.
Logged
Pages: [1] 2 3 ... 5
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.096 seconds with 18 queries.