Duelling & Diablo 3 > Tournament information

[EU] VC Diablo 3 1v1 PVP Tournament Week 2 Sign Up

(1/9) > >>

Arcon:
Welcome

  Organize an international tournament for all the people playing pvp
We have quite a cool prize from 1 to 10 seats are guaranteed prize
The tournament will be held at 22:00 08.02.2014r on streamie twitch.tv/katmpb

Feel free to records http://www.viciouscattle.com/forum/thread-2466-1-1.html

Mnich:
It is possible to leave Tour without comments. My friend wrote for me as here happened interesting, groups were drawn according to him not one time.Below evidence of my words.


Next 22:00 is I am waiting up to 22:20 my friend doesn't have a rival I have result 3:0 then suddenly the result is changing on 0; 3.

The fact that KatMPB wrote me at the beginning is funny around I am supposed to await 10 minutes how doesn't have a rival we are fighting farther with other rival.

It is worst around there are Organisers I mean KatMPB to which I proposed the problem and he even didn't deduct for my questions.


At first learn to do tour then do it.

russs:
@Mnich thx for support.

worst tour ever.
1# funny draw, changed and arranged
2# win by w/o changed to lose by w/o

@KatMPB if you  can not organize tournament, then do not do it

funny tour, really funny

Muzyka:
Indeed here it results from it that this funny show is for naive people, draw after several times of tour ladder it is embarrassing. Change of results also funny. ;)

ZelgO-AZM-:
Nie swirujmy z tym angielskim jak kazdy co sie tu wypowiada jest z Polski

Organizatorem nie byłem ale byłem na bieżąco z sytuacją, losowanie par rozpoczeło sie 15 minut przed rozpoczęciem turnieju, widoczna wcześniej drabinka była tylko przykładowa bo już tak wyszło że w tym systemie challonge.com po wpisaniu uczestników sama się uzupełniała drabinka. Były też sytuacje obustronnych w/o ale tutaj też system zawiódł bo nie było takiej opcji jak obustronne wo i trzeba było kogos przepchnąc tylko po to zeby drabinka się rozwiązała. Russ też nie rozumiem czemu wyszedłeś z gry jak właśnie rozpoczęła się Twoja kolej, Twoj rywal się pojawił w sam czas a Ty zniknąłeś. Walki były toczone pokolei tak żeby każda mogła być transmitowana na twitchu, mecze nie były bardzo długie wiec mimo wszystko szybko sie uwineliśmy. I choć wciąż uważam że Kat to pojeb to turniej ogarnął jak tylko się dało. Walki ciekawie się oglądało, nie zabrakło emocji i zaciętych pojedynków. Finał na najwyższym poziomie EU. Już teraz wiadomo że będą kolejne turnieje.

Zdecydowanie po tym turnieju potwierdzam że brakuje tych jednowieczornych turniejów w diablo 3 i nie wiem czemu d3cl się za takie organizowanie turniejów nie wezmie

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version