• April 19, 2024, 22:59:00 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1] 2

Author Topic: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2  (Read 9058 times)

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« on: April 11, 2012, 00:32:32 am »

Już dawno temu myślałem nad taką ankietą, w której pytałbym ludzi kogo uważają za osobę, która miała największy wpływ na rozwój Diablo 2 i sceny Diablo 2 w Polsce. Nie chodzi mi tutaj teraz o osoby związane z PvP, ale generalnie ludzi, którzy coś działali na scenie. Redaktorów serwisów, adminów priv serwerów, ludzi z jakichś klanów itp.

To ciężka sprawa, ale może spróbujmy coś takiego zapodać.

Prosze was o przestrzeganie kilku zasad (inne posty będą kasowane).

1. Podajcie 3 osoby i krótko je opiszcie. No i napiszcie dlaczego akurat ta osoba.
2. Starajcie się wybrać ludzi nie tylko np. z 2007 czy 2009 roku, ale też ludzi z 2000 czy coś takiego.
3. Fajnie byłoby, gdyby wypowiadali się tutaj przede wszystkim ludki ze sporym stażem, a nie ludzie, którzy weszli na scenę w 2006 czy 2008 roku.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #1 on: April 11, 2012, 08:00:06 am »

To ja zaczne i wpisze osoby, ktorych pewnie nikt inny nie wpisze bo albo nie pamieta albo nie wie o ich istnieniu ;p

1. Bull - założyciel i pomysłodawca BNPL (grudzien 99). Dzieki niemu polska scena Diablo zyskala portal, ktory traktowal tylko i wylacznie o zyciu klanow. Czegos takiego wtedy nie bylo i oprocz diabloday/klanowki, ktore powstaly na D1 po przejsciu BNPL na D2, do tej pory sie nie pojawily. To wlasciwie pierwsze forum spolecznosciowe w D1. Teraz to normalka. Na D3CL.com zamierzamy ozywic ten temat i pisac wiesci z klanow.
2. Tu bedzie duet ;) Morandir i Taliesin. Zakon Angrenost. To stad sie wywodzi nazwa AR. Od 12 lat hostuja forum (trzecie?) BNPL, Angrenost Realm i... serwer na ktorym stoi d3cl. Pamietajcie, ze te 12 lat temu to sa czasy modemow, wolnego neta i ogolnej drozyny wszystkie zwiazanego z IT. Bez ich pomocy pewnie bysmy byly w innym miejscu niz teraz. Dodam, ze AR to byl pierwszy serwer typu closed battlenet w Polsce i to dzieki nim powstal. Jak tos gral na (starej) Fortecy to oni tez ja stawiali. Pamietacie bramki typu Hellgate i Realm, ktore umozliwialy gre na BN nie o 4 rano a o normalnych porach? Tal sie udzielal w tej drugiej. Pierwsza postala dzieki DarkAvengerowi (tak go tu upchne, a co ;p).
3. Tutaj bym dal Mariana i spolke - zalozyciela D2CL. To sa nowsze czasu, wiec pewnie sporo osob pamieta o co chodzi.
4. Tutaj pewnie wczesniej by sie pare osob znalazlo, ale warto wspomniec o Archivinitidis - pomyslodawce AR PvP, na ktorym spedzilismy kolejnych 8 lat... On sam dlugo na tym AR PvP nie gral.
« Last Edit: April 11, 2012, 09:14:35 am by Mr.Mag »
Logged

Hamer

  • D3CL Operator
  • Rakanoth
  • ***
  • Posts: 426
  • GoTH
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #2 on: April 11, 2012, 14:42:09 pm »

1. Morandir/Taliesien - za to, ze dali nam mozliwosc gry na roznych serwerach, kiedy diablo 2 na cbn nie bylo tym czego chcieli userzy; wczesniej pvm realm, ktory byl odskocznia od d2, kiedy ludzie sie jeszcze burzyli przeciw mass dupe; pozniej hostowali AR PvP realm, z ktorych nie mieli zadnych korzysci, tylko telefony od adminow ar z prosba o restart kompa ;d
2. MrMag - od kiedy pamietam byl zwiazany ze scena d2 na cbn, dzialal aktywnie na bnpl, ogarnial co i gdzie sie dzieje, pozniej przejal wszystkie sprawy zwiazane z AR PvP kiedy Balu i Archibald przestali na AR zagladac; przez caly czas aktywny, nawet w sferze 1.10+, mimo, ze sam nigdy tam aktywnie nie gral
3. Marian/Soft/Duri - razem tworzyli turnieje, ktore najlepiej wspominam najpierw D2CL i BoS, pozniej na PPC, porzadnie organizowane dla ogromnej liczby uzytkownikow; pozniej w poczatkach AR tez zajeli sie sprawami turniejowymi

wypadaloby dodac jeszcze kogos z pozniejszych czasow; nie kasujcie ze wzgledu na czwarta osobe (tak naprawde grupe osob, bo ciezko tych wszystkich rozgraniczac)

4. Ajantis/Striker - mimo roznych konfliktow (ktore wynikly w pre-pcl czasach, a juz chyba nikt dokladnie nie pamieta o co poszlo ;d), doceniam, ze wzieli sie za stworzenie PCL kiedy wiekszosc sceny przestala grac na cbn, zaangazowali w to wielu graczy; ajantis pozniej jak przestal grac dalej interesowal sie co w dzieje sie w lidze; chyba wszystkie animozje juz zanikly? ;p
« Last Edit: April 11, 2012, 14:47:18 pm by Hamer »
Logged

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #3 on: April 11, 2012, 19:44:37 pm »

Chyba tak ;)

Aczkolwiek widzę, że piszecie głównie o ludziach ze sceny AR/PvP. Nikt spoza tej gromadki?
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #4 on: April 11, 2012, 19:52:11 pm »

W sensie jacyś redaktorzy albo gracze pvm ? Cd projekt w początkach diablo 2 przyczynił sie do rozwoju sceny, ale konkretów już nie pamietam. Oprócz pvp cieżko mówić o jakichś pionierach, Morandir i Tal są zasluzeni nie tylko dla sceny pvp. Naki stworzył fajny i dlugowieczny DoT realm.
Logged

Hamer

  • D3CL Operator
  • Rakanoth
  • ***
  • Posts: 426
  • GoTH
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #5 on: April 11, 2012, 19:59:32 pm »

napisalem tych ktorzy najbardziej zapadli mi w pamiec, najbardziej ich zauwazylem, ciezko, mi w jakikolwiek sposob posortowac, wg miejsc/zaslug; ale tak naprawde, to nieokreslilbym tych ludzi jako okres ar/pvp, z morandirem i taliesinem mialem nieduzy kontakt kiedy grali, stworzyli pierwszy realm polski pvm, i caly czas wspieraja nasza dzialalnosc; marian/soft/duri zajmowali sie pvp na 09 cbn; mag to w sumie tez inna epoka, mimo ze caly czas sie krecil wokol bnpl i spraw z tym zwiazanych, jako czolowa postac wyplynal przy AR PvP

poczatkow PCL nie kojarze, nie interesowalo mnie specjalnie co sie wtedy dzialo na cbn, wiem ze ty i Striker zajeli sie ogarnieciem nowej ligi i wyszlo wam to naprawde dobrze, gralo duzo osob, powstala nowa spolecznosc, ktora caly czas sie rozrastala (i tez ma juz swoje konflikty wsrod "starych" i "nowych" pclowcow); kiedy znow zaczalem grac na cbn, PCL zajmowal sie tez Jas; do listy moglby pasowac jeszcze RoGH dzialal duzo i na AR i na PCL, ale uaktywnil sie jako admin/sedzia relatywnie pozno biorac pod uwage jego staz, chyba od 1.11 na cbn jesli sie nie myle?

co do PvM to jak RoGH pisal, Naki ma realm z oddana grupa uzytkownikow; na Grocie Trolla przez pewien czas utrzymywala sie rowniez spora grupa graczy, nie pamietam jak sie nazywal zalozyciel tego realmu; z osob dzialajacych na roznych portalach o d2 w pamiec zapadl mi tylko Przemo z Imperium Diablo 2

czasow przed opisanymi ludzmi nie znam/nie pamietam
« Last Edit: April 11, 2012, 20:01:59 pm by Hamer »
Logged

Lord

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 234
    • View Profile
    • Hell Warriors
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #6 on: April 11, 2012, 20:49:21 pm »

Brakuje Nakiego i byłego(?) "szefa" Twierdzy, nie pamiętam już jaką miał ksywę.


A widzę, że Naki jest, ale przeczytałem tylko 2 pierwsze posty ; d
« Last Edit: April 11, 2012, 21:18:05 pm by Lord »
Logged



         .: d3cl tek admin :.

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #7 on: April 11, 2012, 21:00:00 pm »

Ja Hamer sędzią na PCL byłem jakoś od przełomu 2004/2005, bo pamiętam, że na PCL#2 ( luty 2005 ) chyba razem z Ravelem byliśmy głównymi sędziami całej imprezy. Na AR na pewno trochę później się uaktywniłem, moja najbardziej wzmożona działalność na PCL to chyba lata 2005-2009, a na AR 2006/2007-2011, pewnie coś w ten deseń, przez pierwsze x lat liczyło się dla mnie tylko granie, fakt :)

No właśnie, Twierdza swego czasu cieszyła się ogromną popularnością, ale trochę za wcześnie biedaczka upadła albo podupadła. Czy nie była ona połączona czasem z portalem REALM.pl ? Bo hostował on przestrzeń dla klanów d1 i d2, do tego klanowka.realm.pl ( chociaż głównie o scenie d1, ale nie tylko ), na pewno mieli też inne projekty, a jeżeli  Twierdza też była od nich, to autorów REALM.PL trzeba bardzo mocno docenić. Przemo z phx.pl też kawał admina, szkoda, że w ostatnich latach się nie udzielał za bardzo , bo na pewno razem byśmy jeszcze parę fajnych projektów zrobili.
Logged

Lord

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 234
    • View Profile
    • Hell Warriors
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #8 on: April 11, 2012, 21:05:06 pm »

Ta, edekk respekt, że miał cierpliwość do tego realmu ; d

Konekcje Twierdzy realm.pl były i to duże, ale nie tylko Twierdza tam była, ale też i GT i inne takie, nawet nie związane z D2.

Dopisałbym jeszcze Mordor'a i Iluvatara (obaj z Dream Masters), którzy adminowali AR i którzy właśnie zrobili z edkkiem coś co już się chyba nigdy nigdzie nie powtórzyło - migrację graczy z AR na Twierdzę (przeniesienie kont itp.), bo na AR był tworzony mod na 1.09 i wszystko poszło by się... :) Gracze Twierdzy nigdy nam (graczom AR) tego nie wybaczyli, ale przynajmniej mogli poznać co to "prawdziwe" pvp hehe :)

Nie napisałem czemu Naki... dlatego, że jest/był głeboko zaangażowany w PvPGN (czyli całe to oprogramowanie na którym stoi m.in. AR i inne realmy) a to jakieś skrypty, poprawki, pvpgn.pl, no i własny realm, czy też wcześniej "hostowanie" wielu turniejów na AR/Twierdzy, wyniki z tych tourów są cały czas w sieci, dobre czasy, dla mnie najlepsze z d2 :)
« Last Edit: April 11, 2012, 21:19:38 pm by Lord »
Logged



         .: d3cl tek admin :.

Lord

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 234
    • View Profile
    • Hell Warriors
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #9 on: April 11, 2012, 21:33:03 pm »

Double post, ale ch**...

Jeszcze Pajak/Licence (obaj VoD) - za GT-PvP i pierwszy na scenie Realm Battles :)

btw. zgadnijcie, który gracz wygrał dwie edycje RB (pierwsza na GT, druga na AR haha ~~)
« Last Edit: April 11, 2012, 21:35:10 pm by Lord »
Logged



         .: d3cl tek admin :.

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #10 on: April 11, 2012, 21:52:35 pm »

Z ksywki ludzi kojarzyć nie będę, ale kolesie od Hellgate i Realmu odwalili kawał dobrej roboty. Kumpel nawet miał na HG abonament, ale potem narzekał, że wychodzi to gorzej, niż jakby grał bez bramki. Dobra robota nevertheless.

Tacy ludzie to moim zdaniem powinny być osoby, które miały przełomowy wkład w rozwój sceny. Bo np. zajebiście dobrym działaczem był Obee i świetnie się z nim działało, sam też zrobił wiele fajnych inicjatyw, ale on de facto nie wprowadził na scenę nic nowatorskiego, a o takie osoby głównie mi chodziło.

Zastanawiam się mimo wszystko czy nie dać tu Przemo z Imperium Diablo. Co prawda jego strona tak naprawdę była po prostu zajebiście dobrą stroną, ale sam jako taki nie wprowadził nic nowego.

Ktoś z AR na pewno tutaj powinien też się znaleźć, Mag?
Logged

Sonne-Azm-

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #11 on: April 18, 2012, 00:21:48 am »

Nie chciałbym na wyrost Was oceniać.
Ale nie pochlebiacie sobie zbyt bardzo? Przecież to jest kółeczko wzajemnej adoracji.
Owszem są pewne osoby, które przyczyniły się do Wielu rzeczy, ale sami zobaczcie, że administratorzy/moderatorzy tej strony to są właśnie te osoby.
Wybraliście najlepsze osoby, które przewinęły się przez historię diablo w bardzo pozytywny sposób i wiecie jak zarządzać przez kolejne lata.

Ale żeby aż tak sobie słodzić? Chyba nie tędy droga. Zresztą wiadomym jest, że d2cl, który na początku działał na BN przeniósł się w końcu na AR. I ta strona też jest "promowana" przez tamtą załogę.

A co do Hellgate, to inicjatywa była dobra. Bo lagi były dosyć duże, wykupiłem tam abonament ale niestety żadnej z tego korzyści nie było. Pomysł dobry, wykonanie jak i efekt mizerny. IMHO był to kompletny niewypał. Pewnie dlatego też szybko umarł.

Dlatego osobiście uważam, że osoby które mogły by zostać wybrane w tym temacie, to osoby poza Administratorami tej strony oraz ich "popleczników"
Np Przemo czy szef Twierdzy, który zrobił potężną konkurencje do AR, a nawet na samym początku ( większe lagi na AR niż na TW) stał się najpotężniejszy
Osoby Jak Morandir zasługują na szacunek. Ale gdyby postanowili wrócić śmiem twierdzić, że administratorem tej strony także by został.

« Last Edit: April 18, 2012, 00:26:47 am by Sonne-Azm- »
Logged
Cya in the Hell !!!
Znany kiedyś jako Szopen

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #12 on: April 18, 2012, 00:26:48 am »

szopen, wiadomo - ze jak cos przetrwalo to teoretycznie to bylo dobre, wiec samo przez sie, sie promuje ! Wiec akurat w tej kwesti, chociaz moge zgodzic sie z trescia to nie zgodze sie z ogolem - slodzenie komus na wyrost to jest to, ze ktos gowno zrobil, a wynosza go pod niebiosa - nie wszyscy moze z list powyzej zrobili mega wiele, ale na pewno w duzym stopniu przyczynili sie do sceny diablo i bez nich na pewno nie bylo by wieloletniej tradycji roznych klanow ktore dzialaly na bnpl i tworzyly coraz to nowe odslony rzeczywistosci diablo !
Logged

Ajantis

  • Administrator
  • Lucion
  • *****
  • Posts: 824
  • Mydło wszystko umyje
    • View Profile
    • War Masters
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #13 on: April 18, 2012, 01:00:57 am »

Zawsze taka wypowiedź będzie subiektywna, żaden z nas nie był związany z każdą możliwą stroną o Diablo i nie brał udziału w każdej możliwej inicjatywie, jakakolwiek by ona nie była. Dlatego właśnie w pierwszym poście napisałem, że nie chodzi mi o ludzi związanych z PvP, ale generalnie o ludków, którzy przyczynili się do rozwoju sceny Diablo 1/2.
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Najbardziej zasłużony działacz na scenie Diablo 2
« Reply #14 on: April 18, 2012, 01:12:11 am »

Morandir i Taliesin nawet teraz wspierają ten projekt w postaci udostępniania serwera, ale co do samego D3CL to jest to autorski pomysł wąskiego grona osób i nawet gdyby na ziemię zszedł Budda, Ghandi albo Jezus i chciałby miejsce za zasługi, to odszedłby z kwitkiem, musiałby tyrać od podstaw ! ;p

Co do zarzutu klepania się po pleckach, to tak wyszło, że na jednym forum spotkało się parę dość zasłużonych osób, ale to jeszcze nie znaczy, że mamy tutaj do czynienia z jakimś kompletnym brakiem obiektywizmu. Po prostu tak wyszło, że wiele projektów D2, które odniosły duży sukces, było organizowanych przez osoby z "naszego otoczenia", ale przecież wymieniane są tutaj osoby, które kompletnie nic wspólnego nie miały z tymi projektami, jak chociażby eddek, Przemo z phx.pl, Naki.
A tacy ludzie jak Bull, Striker, Morandir, Taliesin, Mordor, Iluvatar, Marian czy Soft, którzy owszem, byli głowami w projektach typu PCL, AR, BNPL, D2CL, ale ani nie są w obecnej administracji, ani nawet się w tym temacie nie wypowiadają. Poza tym w wypadku w/w moim zdaniem każdy zaznajomiony z materią przyzna, że odniosły one wielki sukces w światku Diablo, podobnie oczywiście jak co najmniej kilka innych, ale w większości również wspomianych.

Także z ręką na sercu można stwierdzić, że znaczna większość wymienionych w tym temacie nawet się nie udziela w ramach D3CL ( przynajmniej na razie ), a spora część nie miała nic wspólnego nawet z poprzednimi projektami z naszego środowiska, a mimo to są doceniani, więc z tym pochlebianiem "sobie" bym jednak nie przesadzał.
« Last Edit: April 18, 2012, 01:14:26 am by RoGH »
Logged
Pages: [1] 2
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.18 seconds with 17 queries.