• April 29, 2024, 08:17:21 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Author Topic: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]  (Read 47782 times)

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #45 on: March 20, 2012, 10:01:19 am »

po zrobieniu 13 lev barbozaura i prawie 10 lev amki musze powiedziec, ze .. klimat jest nie ma co, jednak nie tego sie spodziewalem po diablo3 .. szczegolnie zawiodla mnie grafika, coraz bardziej odbiegajaca od szczegolowego pokazania postaci jakby wygladala w rzeczywistosci na rzecz troche bajkowej, rozmazanej postaci aka wally i fabryka czekolady .. chociaz sam nasz bohater nie jest zly .. rozgrywka za to daje niezle popalic.. hack and slash w swojej najlepszej odslonie, wpadasz w sam srodek, bijesz dziesiatki mobow ktore moga eksplodowaci i co nie tylko, w dodatku mozesz je ogluszyc, odrzucic itd. co daje ciekawe kombinacje podczas walki .. Co do poruszania sie po mapie, jest w sumie torche gorzej niz w d2, praktycznie w 8/10 przypadkow mapa jest zrobiona tak samo i strategiczne wyjscia mozna odnalesc bez zbytniego zapuszczania sie chocby troche dalej w labirynt .. automatyczne rozdawanie statow jest nieciekawym rozwiazaniem, znacznie ogranicza rozgrywke.. wiec co za tym idzie, itemy i wybranie odpowiednich skili bedzie najbardziej widocznym wskaznikiem potegi naszej postaci ..

Szkoda, ze tylko 13 lev mozna nabic .. imo 24-25 bylby bardziej odpowiedni do udostepnienia .. szczegolnie przy duzym rozwoju blacksmitha mozna by bylo juz jakos normalnie ubrac naszego bohatera .. auction house, ciekawa sprawa jednak znalesc cos tam ( ofc jezeli sami nie wiemy o co nam chodzi ) jest dosyc uciazliwe ..

ciekawa opcja to letterbox w menu graficznym, cos ala perspektywa w d2 - szczegolnie widocznie rozszerzona widocznosc na ekranie po lewej i prawej stronie bez utraty widoku na dole i gorze przy wysokich rozdzielczosciach

podsumowujac, barb ftw :P czekam na finalna wersje gry =)
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #46 on: March 20, 2012, 10:12:30 am »

widzisz Damx. jak chcesz to potrafisz. 1 post na 111 jest sensowny :D
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #47 on: March 20, 2012, 14:01:44 pm »

odezwal sie spamer nr.1 !
Logged

Melcma

  • Imp
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #48 on: March 20, 2012, 16:55:15 pm »

Diablo III
Beta Patch 15

Trzecia część gry kontynuująca fabułę świata Sanktuarium postapokaliptycznej wizji zalana przez demony, nieumarłych, bestie i zdrajców. Jakie są moje wrażenia? Well...

Klimat i grafika

Wbrew wielkiemu płaczu i pomimo negatywnych emocji fanów oraz nie-fanów serii Diablo, jak to DIII miało być równie cukierkowe co WoW, klimat tej gry jest naprawdę mroczny. Jest krew, są flaki, zombie, krypty, łamane kości, destrukcyjna magia, jest ciemno, ponuro i mogłoby się wydawać, że jest wręcz idealnie dla fanów klimatu Diablo I. To nie do końca prawda. Po zastosowaniu dzisiejszej technologii i wiedzy, klimat jest mroczny, ale traci swój urok znany z pierwszej części. Zamiast tego wszystko wydaje się bardziej mętne, bełkotliwe, niewyraźne. Ten mrok, którego mógłbym oczekiwać jako nawiązanie do D1 zdecydowanie nie jest tym, co będzie nam dane zobaczyć w D3, chociaż i tak to wielki postęp w porównaniu do D2.

Grafika jest natomiast wspaniała. Efekty wizualne, wygląd postaci, wygląd przedmiotów na postaciach, wygląd przedmiotów, wygląd przeciwników, ich animacje, no i ta sama, kultowa czcionka, wszystko to jest bardzo dopasowane i miłe dla oka.

Gameplay
Cóż, na razie to tylko beta, wiele jeszcze może się zmienić, a raczej na pewno początek, który jest dosyć... dziwny. Po stworzeniu bohatera znajdujemy się, w dupie. Tak, w dupie. Nie wiadomo kim jesteśmy, skąd się tu wzięliśmy, dialogi bohatera są przedstawione w stylu "no cześć, jestem waszym herosem i was uratuję, dajcie mi questa". W grze nie ma możliwości wyboru opcji dialogu, co jest rzeczą charakterystyczną dla serii tej gry, jednak w odróżnieniu od poprzednich części, bohater odpowiada Npc-om.

Fragment gry przedstawiony w becie zapowiada bardzo dobrą produkcję hack&slashową. Przeciwnicy są inteligentni, chociaż szczególnie wymagający nie są, ale od tego mamy kolejne 3 poziomy trudności. Występuje wiele efektów, np. spowolnienia, bloki, podpalenia, odpychanie, przeciwnicy wyłażą z okien, grobów, szczelin w ziemi, walki są dynamiczne, płynne. Nie są monotonne jak w innych H&S. Na pewno nie będzie to bezmyślna braindeadowa siekanka. Niektórzy przeciwnicy i eventy wymagają jednak więcej skupienia niż kliknięcie prawym przyciskiem myszy; musimy ustalać priorytety przeciwników, odsuwać się od tych eksplodujących. O ile na normalnym poziomie trudności nie jest to specjalnie wymagane, to myślę, że wg zapowiedzi na Inferno walki będą naprawdę wymagające pod względem taktycznym i zręcznościowym.

Dźwięk
Dźwięk w Diablo III to niestety tragedia. Ścieżka muzyczna co prawda pełni swoją rolę - backgroundowy ambient nadający klimat - jednak nie ma ani tej groteski wywołującej dreszcz jak z pierwszej części, ani tej wspaniałej melodyczności z D2. Po prostu jest, bo jest. Oczekiwałem więcej. Znacznie więcej. Podobnie też jest z dźwiękami umiejętności i głosami aktorów. Niestety, tutaj również brakuje tej magii z poprzednich części. Zatęsknimy za jakże charakterystycznym dźwiękiem miażdżonych kości i rozrywanych wnętrzności Wybuchu Zwłok, albo jakiejkolwiek zdolności Paladyna. Oczywiście, jest dostępna tylko część umiejętności, ale to co zostało zaprezentowane jest dosyć przeciętne. To ogromny minus dla gry będącej kontynuacją przecież tak kultowej serii.

Elementy dodatkowe
Zapowiada się dosyć ciekawy system craftingu. W wersji beta możemy nauczyć się profesji - blacksmithingu, czyli wytwarzania pancerzy lub broni. System ten jest dosyć prosty i intuicyjny - znalezione magiczne przedmioty rozkładamy w kuźni pozyskując jakieś esencje, które później wraz z dopłatą golda posłużą nam za składniki do własnoręcznie zrobionych przedmiotów o losowych statystykach.

Drugim obiecującym systemem jest system Auction House, którego jeszcze nie miałem okazji dobrze poznać, ale bardzo przypomina dom aukcyjny znany z WoWa. Obsługa jest intuicyjna i szybka. Na pewno będzie to ciekawe urządzenie.

System achievmentów (po polsku osiągnięć).
Tutaj kolejny system żywcem ściągnięty z WoWa. dostajemy pkt achievmentów (10, 20 itd.) za wykonanie przeróżnych zadań nie związanych z samą fabułą Diablo, np. "zabij 25 elitarnych przeciwników", "uzbieraj łącznie 10 000 złota". Nagród jak na razie za osiągnięte pkt. achievmentów nie widać, możemy zakładać, że to się zmieni.

Podsumowanie
Gra zapowiada się bardzo obiecująco. Myślę, że jest warta swojej ceny i będzie to jedna z lepszych produkcji od kilku/kilkunastu lat. Twórcy zadbali o to, by był to obowiązkowy tytuł nie tylko dla fanów Hack&Slashów, ale też dla osób, które nigdy nie miały styczności z tego typu grami. Jestem pewny, że Diablo III zapewni nam wieelugodzinną rozrywkę.

Melcma
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #49 on: March 20, 2012, 16:58:23 pm »

co do muzyki sie nie zgodze, jest niezla - chociaz bardzo slabo pokazana w becie -.-
Logged

Melcma

  • Imp
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #50 on: March 20, 2012, 17:09:13 pm »

Może i tak, na YT rzeczywiście są ciekawsze ścieżki dźwiękowe z D3, ja jednak musiałem przejść całą bete jeszcze raz, zwracając uwagę głownie na muzykę, żeby w ogóle zwrócić na nią uwagę... mimo wszystko to co zaprezentowali w becie jest do dupy.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #51 on: March 20, 2012, 17:33:11 pm »

to tylko beta, nie ma co oczekiwac filmkow wprowadzajacych, 2 godzinnych dialogow o fabule i mefista za drzwiami =) chodzilo imo o pokazanie ze dobrze sie leje zombiaki i tyle!
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #52 on: March 20, 2012, 17:40:45 pm »

Bardzo rzetelny post. Ze świecą tu takich szukać. Dobra robota!
Logged

Rufi

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 448
  • Drop beats not bombs.
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #53 on: March 20, 2012, 18:06:13 pm »

Jesli chodzi o dzwieki to mi sie spodobalo gdy wbilem do tych katakumb poglos z kazdego wydanego dzwieku, swietnie to brzmi na sluchawkach :D

Neo

  • Imp
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #54 on: March 20, 2012, 19:48:37 pm »

Przeszedlem bete na szybko wszystkimi postaciami  i najwieksza frajde sprawial mi barb (latajace zombiaki czy 10 zombiakow padajacych na raz to jest to!). Zdaje sobie sprawe, ze poki co dostepne umiejetnosci sa na niskich lvlach, ale tutaj koncentruje sie na mozliwosciach w BECIE!

Co do muzyki to jest spoko, w tristram muzyczka z d1, a reszta dzwiekow tez przyjemna dla ucha, najbardziej mi sie podoba, gdy witch doctor co chwile mruczy cos pod nosem ;D

Grafika jest rewelacyjna, na najwyzszej rozdzielczosci wszystko jest troche małe, ale przeciez mozna ustawic nizsza =].
Myślę, że szczególy na ktore mogą zwrocic uwage maniacy d2 nikogo nie rozczarują ;)

Generalnie 15.05 kupuje kolekcjonerke, bo beta chociaz nudna i krotka, to rozwija wyobraznie ukazujac co sie bedzie dzialo z tymi postaciami, kiedy beda lataly w unikatach, czy elitarnych rare'ach :D

Mowiąc krotko - jestem zachwycony :)
Logged

KondzioR

  • Imp
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #55 on: March 20, 2012, 20:08:11 pm »

ja po paru tyg. sprzedałem bete poki jeszce jest cos warta, nigdy nie lubiłem demówek gier (jak jeszce parenascie lat temu był szał na cd action itp)
a beta d3 to wlasnie demo, co z tego ze aktualizowane jak to tylko ułamek pełnej gry. termin beta kojarzy mi sie z szałem jaki ogarnał internet gdy rozdawano zaproszenia do us bety wow i oprocz teog ze było to tak samo małe grono jak graczy bety d3 pol roku temu, to do dyspozycji był tak wielki swiat, że aż przytłaczał... grało sie po kilkanascie godzin dziennie, a na bete d3 wystarczy 10 i juz kazda klase ma sie ogarnieta i wcale nie pomaga to w wyborze klasy, ktora bedize sie grało po premierze.
moje oczekiwania beta zawiodła, ale ciesze sie ze mogłem sprawdzic przed premiera pare rzeczy. udostepniłem tez bete szerszej publice, dzieki czemu kilkanascie osob tez sobie pograło i na koniec zarobiłem na 3/4 edycji kolekcjonerskiej :)
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #56 on: March 20, 2012, 20:16:33 pm »

ekonomia przede wszystkim!
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #57 on: March 20, 2012, 23:33:23 pm »

Kondzior, ale beta d2 tez była bardzo skromna, chociaż oczywiście było to 12 lat temu i od tamtej pory pojęcie "beta tester" znacznie ewoluowalo :p
Logged

Mordor

  • Imp
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #58 on: March 21, 2012, 00:18:56 am »

Cześć wszystkim,
Niestety po becie jestem rozczarowany. Nie chce mi sie rozpisywac bo juz za pozna pora :P
W skrocie:
na plus - muzyka, auction house, rmah
na minus  - skille, runy, brak pvp, grafika, czat
Logged

budda-

  • D3CL Operator
  • Ghom
  • ***
  • Posts: 1143
    • View Profile
Re: Wrażenia z Diablo 3 [BETA]
« Reply #59 on: March 21, 2012, 02:17:39 am »

no skille troche slabo np dostaje sie dealy reach monkiem kiedy ma sie thunder fist z runa , bez runy to 2 takie same skile defacto
Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.197 seconds with 19 queries.