• April 28, 2024, 22:22:57 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1] 2 3 4

Author Topic: Pomoc w wyborze monitora t.t  (Read 18195 times)

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Pomoc w wyborze monitora t.t
« on: May 07, 2012, 10:44:22 am »

Jak zobaczylem w temacie o wyborze kompa do d3, jest tutaj troche ludzi ktorzy orientuja sie w aktualnych trendach komputerowych  i moga posluzyc rada - wiec zwracam sie do tych wlasnie osob o pomoc w wyborze monitora do kompa. Monitora uzywam do grania i ogladania www, filmy ogladam na tv podlaczonym przez hdmi do karty graficznej, karta graficzna - http://www.ceneo.pl/8706520. Obecnie mam monitor Samsunga SyncMaster 223Bw ( tak dosyc wiekowy i zaczyna sie sypac powoli tj. pewnie kondensatory powoli sie wypalily i monitor ciezko startuje, trzeba go wylaczac wlaczac itd. jednak jak na prawie 8 lat pracy dosyc intensywnej nie mialem z nim najmniejszego problemu ). Wolalbym, zeby monitor byl wlasnei w tych granicach przekatnych co obecnie wiec 22-24 cale ..

Zapraszam wiec do dyskusji... a i pewnie cena, mysle ze do 1.5k zl, jezeli znajdzie sie naprawde dobry model ktory jest bardzo godny .. jednak oscyluje w granicach 1k zl

Cheers!
Logged

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #1 on: May 07, 2012, 10:58:25 am »

dolaczam sie do przedmowcy, osobiscie preferowalbym cos takiego, http://allegro.pl/led-full-hd-samsung-t22a350-2xhdmi-usb-divx-mkv-i2302380203.html ale niech sie wypowiedza spece !

a no i najlepiej, zeby nie byl to sprzet jakiejs nonamowej firmy, ale czegos znanego, z gwarancja i serwisem
Logged
Necessary Conflict

Karolus

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #2 on: May 07, 2012, 11:14:25 am »

Jakoś rok temu kupiłem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/BenQ_XL2410T-3748/strona/13906.html i jestem bardzo zadowolony.
Logged

torgoch

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 377
  • ME KOREAZZANGBABA ZZANG!!!!!! ME WHIRL!!!!
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #3 on: May 07, 2012, 11:21:58 am »

monitor za pooltora kola?!!!!???? co ty chcesz na nim robic?
ja niedawno qpilem acera P236H 23'' full hd i z przesylka zaplacilem 324zeta, ofcoz noowka
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #4 on: May 07, 2012, 11:50:42 am »

Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #5 on: May 07, 2012, 14:37:51 pm »

iiyama to juz nie to samo co kiedys, kiedy ta firma swiecila przykladem na rynku monitorow do kompow .. Kar Twoj monitor bardzo ciekawy no i 2ms reakcji, jednak dosyc drogi =) jednak wezme go pod rozwazanie, ciekawie tez wyglada monitor torga szczegolnie jezeli chodzi o cene

gogo wiecej opini ! btw. nie potrzebuje tunera w monitorze
Logged

torgoch

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 377
  • ME KOREAZZANGBABA ZZANG!!!!!! ME WHIRL!!!!
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #6 on: May 07, 2012, 14:42:40 pm »

jestem bardzo zadowolony,poza tym po co ci monit za pooltora kola,za to mozna qpic 4 takie jak mooj,wiec jakby ci sie ewentualnie jeden spieprzyl po gwarancji to se mozesz qpic 3 kolejne
Logged

KoM

  • Lucion
  • **
  • Posts: 1754
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #7 on: May 07, 2012, 14:44:19 pm »

Zdecydowanie bierz coś na matrycy IPS. Masz fundusze, to nawet nie myśl o TN.
Ja używam Dell U2410 i jestem zachwycony.
Bardzo dobrym monitorem jest również U2412.

Duzym plusem Della jest gwarancja NBD.
Logged

rSt

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 182
  • Five Hundred Fights
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #8 on: May 07, 2012, 17:59:23 pm »

Zdecydowanie bierz coś na matrycy IPS. Masz fundusze, to nawet nie myśl o TN.
Ja używam Dell U2410 i jestem zachwycony.
Bardzo dobrym monitorem jest również U2412.

Duzym plusem Della jest gwarancja NBD.


Nie no, bez przesady. Matryce IPS są fajniejsze, ale do gier, oglądania kotów w sieci i seriali z torrentów nie są niezbędne.

Za cenę tego della można kupić sobie 2x23" Samsung SyncMaster S23B350H, co w przypadku, kiedy ktoś ma na to miejsce na biurku i lubi multitasking (d3+irc/fb/gg/net/cokolwiek) jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Samsung robi całkiem udane matryce. Anyway, to mój plan na koniec tego roku ;]
Logged
A joke is a very serious thing.

Battletag: Rince#2675

markov

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
    • www.markov.pl
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #9 on: May 07, 2012, 18:00:53 pm »

Zdecydowanie bierz coś na matrycy IPS. Masz fundusze, to nawet nie myśl o TN.
Ja używam Dell U2410 i jestem zachwycony.
Bardzo dobrym monitorem jest również U2412.

Duzym plusem Della jest gwarancja NBD.

Komar jak zawsze uratowal temat,

nie kupuj zadnej smierdzacej TN, bo katy sa tam zerowe. W tej cenie kupisz spokojnie tak jak powiedzialem Kom U2410 od Della, ew. U2311h troszke taniej - ten akurat mam, i moge go polecic z czystym sumieniem. Monitor dziala bardzo dobrze, zadnego smuzenia, a obraz jest nieporownywalnie lepszy.

Zdecydowanie bierz coś na matrycy IPS. Masz fundusze, to nawet nie myśl o TN.
Ja używam Dell U2410 i jestem zachwycony.
Bardzo dobrym monitorem jest również U2412.

Duzym plusem Della jest gwarancja NBD.


Nie no, bez przesady. Matryce IPS są fajniejsze, ale do gier, oglądania kotów w sieci i seriali z torrentów nie są niezbędne.

Za cenę tego della można kupić sobie 2x23" Samsung SyncMaster S23B350H, co w przypadku, kiedy ktoś ma na to miejsce na biurku i lubi multitasking (d3+irc/fb/gg/net/cokolwiek) jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Samsung robi całkiem udane matryce. Anyway, to mój plan na koniec tego roku ;]

Do dualview w zupelnosci wystarczy jakis stary 4:3, a glowny monitor mimo wszystko lepiej miec lepszy. Sam tak dzialam prawie rok, i komfort jest niewyobrazalny w porownaniu do jednego monitora.
« Last Edit: May 07, 2012, 18:02:38 pm by markov »
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #10 on: May 07, 2012, 18:41:11 pm »

hmmm .. poogladalem te wasze monitory, zainteresowal mnie model jaki podal kom i ta matryca .. wiec podrazylem w internecie, zaprzaglem do pracy nawet yt i dosyc ciekawie to sie prezentuje w niezlej cenie .. w porownaniu z tn matrycami ciekawa sprawa, nawet w rozsadnej cenie .. tylko ze ja akurat bym byl zainteresowany tym modelem

http://www.agito.pl/monitor-dell-24-led-u2412m-2492-478780.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=478780

praktycznie to samo co ty masz kom, tyle ze bez hdmi, a w sumie to mi praktycznie nie potrzebne - hdmi mam jedno na karcie i uzywam go do podlaczenia tv, wiec i tak monitor by lecial po normalnym laczu dvi ..
Logged

markov

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
    • www.markov.pl
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #11 on: May 07, 2012, 20:00:14 pm »

hmmm .. poogladalem te wasze monitory, zainteresowal mnie model jaki podal kom i ta matryca .. wiec podrazylem w internecie, zaprzaglem do pracy nawet yt i dosyc ciekawie to sie prezentuje w niezlej cenie .. w porownaniu z tn matrycami ciekawa sprawa, nawet w rozsadnej cenie .. tylko ze ja akurat bym byl zainteresowany tym modelem

http://www.agito.pl/monitor-dell-24-led-u2412m-2492-478780.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=478780

praktycznie to samo co ty masz kom, tyle ze bez hdmi, a w sumie to mi praktycznie nie potrzebne - hdmi mam jedno na karcie i uzywam go do podlaczenia tv, wiec i tak monitor by lecial po normalnym laczu dvi ..

hdmi to i tak dvi tylko ze z dzwiekiem, wiec smialo kupuj ten. To model na 2011 rok, wiec nie ma co sie martwic ze dostaniesz jakiegos polkownika.
Logged

rSt

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 182
  • Five Hundred Fights
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #12 on: May 07, 2012, 20:22:51 pm »

Ciekawe czy 8ms czasu reakcji jest zauważalne, szczególnie, że to dane producenta, więc najwolniejszego nie podają.
Logged
A joke is a very serious thing.

Battletag: Rince#2675

markov

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
    • www.markov.pl
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #13 on: May 07, 2012, 20:26:41 pm »

Ciekawe czy 8ms czasu reakcji jest zauważalne, szczególnie, że to dane producenta, więc najwolniejszego nie podają.
Widzialem IPSy samsunga, na ktorych pozostawala smuga nawet po myszce, ale to byly dwucyfrowe wartosci. Tym dellom nie mozna nic zarzucic, co mozna przeczytac w necie.
Logged

rSt

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 182
  • Five Hundred Fights
    • View Profile
Re: Pomoc w wyborze monitora t.t
« Reply #14 on: May 07, 2012, 20:41:54 pm »

Z opiniami o sprzęcie w necie jest trochę jak z opiniami o egzotycznych miejscach na wakacje, w których za pobyt płaci się fortunę - nikt nie napisze, że na Mauritius raczej nie wybierze się ponownie bo generalnie to było tam nudno, tak samo jak nikt nie narzeka, że Android na 4 rdzeniach przycina się kilkanaście razy dziennie.

Czas reakcji matrycy nie jest stały dla każdego wyświetlanego koloru i 8ms często jest już zauważalne w grach a nie powiem - ten u2311h jest do kupienia w na tyle atrakcyjnej cenie, że zaczynam się zastanawiać. A jak zaczynam się zastanawiać, to szukam dziury w całym =]
Logged
A joke is a very serious thing.

Battletag: Rince#2675
Pages: [1] 2 3 4
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.105 seconds with 17 queries.