• April 25, 2024, 10:34:56 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Author Topic: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy  (Read 5220 times)

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP

Jak ktoś wtopił na ostatnim bankructwie biura podróży SkyClub aka Triada i płacił kartą, może skorzystać z opcji chargeback w swoim banku. Ze strony mBanku:

"Mowa o  procedurze chargeback, która jest całkowicie bezpłatna i udostępniona w przypadku, gdy pomimo dokonania płatności kartą, klient nie otrzymuje zamówionego towaru lub usługi, lub ma do nich zastrzeżenia.

Aby zgłosić wadliwą transakcję należy złożyć reklamację o niezrealizowaniu usługi oraz przedstawić dokument potwierdzający, że zdarzenie miało miejsce i podać przewidywaną datę dostarczenia towaru lub usługi. Dlatego przed zgłoszeniem do banku należy zwrócić się do sprzedawcy i uzyskać od niego odpowiedź, która będzie stanowiła podstawę do reklamacji transakcji w banku. Jeśli kontakt z firmą jest niemożliwy, np. z powodu bankructwa, można przedstawić pismo informujące o tym fakcie.

Dalej sprawą zajmuje się bank we współpracy z organizacją płatniczą, jednak klient powinien być przygotowany na to, że bank może zwrócić się do niego o dostarczenie dodatkowych dokumentów, niezbędnych do realizacji procesu. Jeśli sprzedawca, u którego została dokonana płatność nie może udowodnić, że usługa lub towar został dostarczony lub klient otrzymał rekompensatę, reklamacja zostaje uznana, a klient otrzymuje zwrot pobranych środków.

Tego typu ochroną objęte są wszystkie transakcje kartowe, zarówno realizowane bezgotówkowo, dokonywane w punktach handlowo - usługowych, jak i przez internet z użyciem kodu CVV (ochrona nie dotyczy przelewów realizowanych z kart kredytowych)."

http://www.mbank.pl/porozmawiajmy/blog/artykul,1257,mbank-ma-rozwiazanie-dla-klientow-bankrutujacego-biura-podrozy.html

Myślę, że wykupując wycieczkę, warto zapłacić kartą. Może się niestety zdarzyć, że biuro doliczy nam karę za płatność kartą (oni płacą za to), ale jeżeli będzie to jakaś skromna kwota to może warto dopłacić i mieć większą pewność. Bank oczywiście może odmówić chargeback, ale przy bankructwie i niewykonaniu usługi łatwiej dostać kasę w sądzie od banku niż procesować się z bankrutem.
« Last Edit: July 09, 2012, 10:06:27 am by Mr.Mag »
Logged

Olo

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #1 on: July 11, 2012, 11:55:15 am »

ja płaciłem gotówka, ale u mnie na szczęście skończyło się na strachu i wycieczka sie odbyła :p
Logged

Siro

  • Imp
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #2 on: August 12, 2012, 02:06:47 am »

temat lekko stary ale troche sie pozmienialo i juz raczej nie zaplacimy karta kredytowa za wycieczke. nie ze nie wolno itp ale po prostu biura przestaly przyjmowac karty kredytowe.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #3 on: August 12, 2012, 10:27:45 am »

chyba jakies wiesniackie i male :) placilem za swoja wycieczke pare dni temu karta nie bylo problemow. i raczej upadna te biura, ktore wlasnie kart nie beda przyjmowac ze wzgledu na to, ze klienci nie podejma takiego ryzyka. ja bym nie podjal.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #4 on: August 12, 2012, 15:46:17 pm »

grubo magu, jedziesz na teneryfe suszyc krogulcze piorka ?
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #5 on: August 12, 2012, 17:18:18 pm »

n. zrezygnowalem z tego jednak, chociaz od roku planowalem tam pojechac ;p nawet mape mam :D
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #6 on: August 12, 2012, 18:57:24 pm »

yh dalekie podroze, lato caly rok ... zyc nie umierac!
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #7 on: August 12, 2012, 19:38:23 pm »

coz. Jutro rano do roboty :p
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #8 on: August 12, 2012, 21:38:08 pm »

ja dopiero 25 -.-
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Bankurutujace biura podróży - jak zwiekszyc szanse na zwrot kasy
« Reply #9 on: August 13, 2012, 15:05:24 pm »

ja tydzien przerwy mam :D
Logged
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.145 seconds with 18 queries.