• May 05, 2024, 22:19:59 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9

Author Topic: SĘDZIOWIE  (Read 43808 times)

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #105 on: March 24, 2013, 21:52:29 pm »

Napisałem że jestem w pracy, s/s mam na kompie i dam wieczorem.

zzozz#2937 poszedł na wakacje i walka została anulowana. Mogę też tak robić, tak? Odpowiedz że tak i dam spokój.


Mam kolejny przypadek. Monk dołącza do ligi, do mirrorów. Daje wyzwanie, zapraszam do znajomych na battle.net. Akceptuje zaproszenie, siedzi online, nie odpisuje... nagle po kilku minutach że nie będzie grać. Potem pytam znowu, dlaczego, i znowu i znowu... po kilku kolejnych minutach, że jest zmęczony. To skoro nie ma zamiaru grać, gdy jest online, to po co dołącza? Jak dołączyłem gdy mogłem już grać. Teraz pewnie nie będę mógł się z nim ugadać, jutro akademia medyczna a potem 2 dni pracy, i też mi anulujecie albo w/o dla niego, bo mnie nie będzie i nie będę mógł odpisać?
Dam sobie wakacje późnym wieczorem i tak co żadnego w/o nie dostane... ;]  chore.


PS.

Sprawdzałem czy mozna wakacje w trakcie wyzwań - można. Mr.Mag anuluj mi te wakacje jeżeli można prosić. Albo wyzwania ;]
« Last Edit: March 24, 2013, 22:07:08 pm by Forti »
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #106 on: March 24, 2013, 22:50:28 pm »

Ale do kogo Ty masz pretensje ? Do nas ? Za co ? Ze czlowiek dolacza do ligi i pozniej stwierdza, ze nie chce mu sie grac ? Wpisz sie w chat log - "zapraszalem xxxx#1234, ale nie chcial ze mna grac, dolaczam screena. moge grac ew. jutro/pojutrze w godz. xx:xx". Takie to trudne ? Zachowujesz sie jak dziecko, ktore buntuje sie w sklepie, ze mama niechce mu kupic nowej zabawki. Srsly.
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #107 on: March 24, 2013, 22:58:34 pm »

Problem w tym że właśnie tak napisałem w chat logu. W tym właśnie problem..

Pretensje mam, że anulujecie wyzwania w momencie gdy jest ewidentnie w/o (przykład wakacji).
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #108 on: March 24, 2013, 23:19:19 pm »

Problem w tym, ze generalizujesz. Stramy sie robic tak, zeby nikt nie byl pokrzywdzony, ale niestety nie zawsze jestesmy uszczesliwic wszystkich. Rowniez popelniamy bledy, ale tu tez bardzo liczmy na spolecznosc D3CL, czyli miedzy innym tez Ciebie. Tylko, ze ciezko jest rozmawiac i tworzyc cos dobrego z ludzmi, ktorzy zachowuja sie jak Ty. Jak masz jakies przemyslenia i propozycje, ktore moglby byc dobre to zapraszam Cie do stworzenia nowego topicu (najlpiej w sekcji anglo-jezycznej, ofc po angielsku ;) ), gdzie mozna by bylo skonsultowac w szerszym gronie twoje pomysly.
Logged

dilaVo

  • Imp
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #109 on: March 24, 2013, 23:45:13 pm »

@FeN
W tym wypadku ciężko jest mówić o popełnieniu błędu, bo tak na prawdę nie ma żadnych oficjalnych zasad, które regulują kiedy przyznawany jest walkower.

Na początku pierwszej ligi istniała niepisana zasada, że walkower przyznawany jest, gdy jeden z zawodników nie stara się ustalić terminu walki za pośrednictwem chat-u dostępnego na Waszej stronie. Przykładowo jeden z zawodników podaje dni i godziny, w których może rozegrać duel i czeka na odpowiedź drugiej strony, ale jej nie uzyskuje w ciągu tych 3 dni przewidzianych na dane wyzwanie (przy okazji ... takie rozwiązanie problemu unikania walki nie jest dobre, bo może prowadzić do nadużyć).

W trakcie tej pierwszej ligi ta niepisana zasada uległa jednak zmianie (mówię z doświadczenia). Na jaką to niestety nie wiem. Ciężko jednak jest tu mieć do kogokolwiek pretensje, bo oficjalnie jak już pisałem nie było to sprecyzowane i osoby odpowiedzialne za anulowanie wyzwań miały tu wolną rękę (wyglądało to trochę tak jakby było to anulowane z automatu).

Z punktu widzenia gracza mogę jedynie powiedzieć, że było to dość irytujące. IMO w przyszłym sezonie powinniście coś z tym zrobić.
« Last Edit: March 24, 2013, 23:53:04 pm by dilaVo »
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #110 on: March 24, 2013, 23:56:28 pm »

@up

Zgadzam się, w 1 sezonie było tak: dostaje wyzwanie i mam 3 dni na rozegranie, podanie terminu itp., można przedłużyć w trudnych warunkach o dzień, dwa. Jednak gdy przez 3 dni brak odpowiedzi, to w/o, jeżeli brak odpowiedzi z obydwu stron to w/o na korzyść tego kto wyzwanie rzucił. Tak było i tak być powinno. no sorka.. ale jak daje wyzwanie i gościu unika nawet odpowiedzi.. ale dostaje wyzwanie i gościu pisze "gram codziennie po 23, zapraszam", a ja na to "gram co 3 dzień między 7 a 15, zapraszam" i tu mamy przykład że walka do anulowania i tyle..

Ale skoro wyzywam gracza, ten przez 3 dni nie odpowiada to wy anulujecie. Więc ja się teraz zachowam jak małe dziecko, a że mam ważniejsze sprawy niż ta liga (na której mi zależało do tego pory, bardzo) to również będę unikał walk z kimś z kim wiem że przegram. Bo przecież ujdzie mi to na sucho, prawda? :)

i napiszcie mi że strzelam fochy i zachowuje się jak dziecko. Wyrażam swoją opinie na temat waszej zasady "lepiej anulować niż dać w/o", a że wyrażam ją w sposób "agresywny" to już sądzę, że mam ku temu powody.

Anulujecie moje wakacje?
« Last Edit: March 25, 2013, 01:05:53 am by Forti »
Logged

Xavier

  • Imp
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #111 on: March 26, 2013, 12:22:58 pm »

edit: nie akutalne
« Last Edit: March 26, 2013, 12:33:14 pm by Xavier »
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #112 on: March 27, 2013, 08:19:26 am »

Dzisiaj wieczorem mijają 3 dni (dokładnie przed 19) jak wyzwałem 4 graczy. Gram do 14, potem jutro dopiero, każdemu napisze to w czat logu. Mam nadzieje że teraz będzie troche więcej konsekwencji wyciągnięte. Rozumiem że nie chcemy by nowi odchodzili bo ciągle dostają w/o, to zniechęca ich do gry. Jednak nie możemy ulegać i pewne zasady muszą być utrzymane.
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #113 on: March 27, 2013, 10:34:57 am »

Dzisiaj wieczorem mijają 3 dni (dokładnie przed 19) jak wyzwałem 4 graczy. Gram do 14, potem jutro dopiero, każdemu napisze to w czat logu. Mam nadzieje że teraz będzie troche więcej konsekwencji wyciągnięte. Rozumiem że nie chcemy by nowi odchodzili bo ciągle dostają w/o, to zniechęca ich do gry. Jednak nie możemy ulegać i pewne zasady muszą być utrzymane.

pewnie tak - panie starszy =)))
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #114 on: March 27, 2013, 10:37:47 am »

Czuje nutę ironi :<
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #115 on: March 27, 2013, 10:45:48 am »

no to widac, ze jeszcze z toba nie jest tak zle!
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #116 on: March 28, 2013, 15:02:15 pm »

i jak, nikt nie ma zamiaru zająć się moimi wyzwaniami? Mniej graczy aktywnych to i mnie sędziów widze..
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #117 on: March 28, 2013, 17:37:16 pm »

o chyba green zapil bo jest 91 zaleglosci ;) moze dzis spojrze
Logged

dilaVo

  • Imp
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #118 on: March 28, 2013, 18:18:16 pm »

@Mr.Mag
Czyli jednak przyznajecie walkowery? Myślałem, że wstrzymaliście się z tym do czasu, gdy zostaną opracowane jakieś oficjalne zasady. Powinniście się w końcu zdecydować :) I nie mówię tego złośliwie.

Brak oficjalnych zasad w tym konkretnym przypadku jest tylko i wyłącznie na szkodę ligi. Z jednej strony część graczy, którzy w trakcie pierwszej ligi przegrywali walkowerem, zapewne nie wiedzieli o co chodzi (i tym samym opuścili ligę). Z drugiej strony gracze, którym zwycięstwo przez walkower w teorii się należało, tego walkowera nie mieli przyznanego (i zapewne część z nich opuściła ligę).
« Last Edit: March 28, 2013, 18:23:58 pm by dilaVo »
Logged

Forti

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 615
    • View Profile
Re: SĘDZIOWIE
« Reply #119 on: March 28, 2013, 18:28:58 pm »

Są na ten temat oficjalne zasady..  3 dni na rozegranie walki, potem anulowanie, bądź w/o jeżeli ewidentnie w czat logu na między dwoma graczami, jeden po prostu milczy.
Proste i klarowne.. nie wykazujesz inicjatywy - masz w/o. Tryb wakacji zobowiązuje do rozegrania wcześniejszych pojedynków.

Czego tu nie rozumieć? Mam 4 walki, żaden nawet nie zaakceptował zaproszenia w grze przez 4 dni, 3 z nich było na stronie, czwarty wciąż ma możliwość "anuluj" - więc nie logował się. Dla mnie cztery w/o na moją korzyść, ewidentnie.

Może zatrudnicie kogoś od tego dodatkowo? Od tych w/o ligowych.
Logged
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.138 seconds with 20 queries.