• April 26, 2024, 06:27:32 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening  (Read 34318 times)

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #15 on: March 31, 2012, 21:06:17 pm »

no bo slyszalem ze od cholery osob sie tym zachwyca dlatego moje pytanie

 :o
Logged
pKu

Pat

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 312
  • Stay hungry, stay foolish| nC & HW
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #16 on: March 31, 2012, 21:09:23 pm »

Ja na start podzielę się rozpisaną ładnie dietą od kumpla z dietosfery, za która normalnie kosi ładne PLN :)
http://pdfcast.org/pdf/dieta-3
a ile ważysz ? żebym mógł sobie porównać mniej więcej
70kg, 175 cm
Logged
Former Euro-PvP.net moderator & Euro-PvP.org founder/admin
                                          &

pab

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #17 on: March 31, 2012, 21:11:53 pm »

jak chcesz przetrenowac brzuch z efektami majacymi malo wspolnego do wlozonej pracy do polecam  ;D a powaznie, wiadomo efekty sa, ale EFEKTY sa zawsze jak sie cos robi ^ kwestia jest co kogo zadowala i ile jest w stanie na to czasu poswiecic  8)  ja robilem a6w, co prawda n ukonczylem bo jakos na 23 dni mi sie znudzilo.. ale moge powiedziec, ze jest nudne-monotonne- kazdemu sie wydaje, ze to przejdzie ale prawda jest taka, ze ile osob wytrzyma tyle dni z rzedu (nie wierze, ze nikt n pojdzie na melanz, n rozchoruje sie w tym czasie itp) a do tego przemeczasz miesnie, ktore potrzebuja regeneracji
Logged

Maly

  • Iskatu
  • **
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #18 on: March 31, 2012, 21:23:41 pm »

Od brzuszkow opona nie spadnie , wrecz przeciwnie :)
Logged

Green

  • Administrator
  • D3CL Administrator
  • Rakanoth
  • ****
  • Posts: 386
  • Aśenaebaem
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #19 on: March 31, 2012, 21:45:03 pm »

A od czego opona spadnie ? ;d;d Sezon idzie trzeba zmienic ogumienie z zimowych na letnie ;p
Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #20 on: March 31, 2012, 21:48:13 pm »

A od czego opona spadnie ? ;d;d Sezon idzie trzeba zmienic ogumienie z zimowych na letnie ;p

:)
maly spac nie spadnie ale sie zmieni na pozytyw nie?

 :o
Logged
pKu

Sisio

  • Zagraal
  • **
  • Posts: 566
    • View Profile
    • www.ateista.net
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #21 on: April 01, 2012, 00:03:14 am »

absy lepsze

ja zrzucilem na samej diecie 19kg w ponad dwa miesiace

od poniedzialku zaczynam hiity
Logged

biały

  • Imp
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #22 on: April 01, 2012, 00:57:22 am »

Ja na start podzielę się rozpisaną ładnie dietą od kumpla z dietosfery, za która normalnie kosi ładne PLN :)
http://pdfcast.org/pdf/dieta-3
a ile ważysz ? żebym mógł sobie porównać mniej więcej
70kg, 175 cm
dziwna trochę ta dieta- kiedy masz trening? Moim zdaniem
po 1. za mało kcal jeśli w ogóle kiedyś trenujesz
 po 2. wdł. starej szkoły w posiłkach przed i po treningu należy raczej unikać tłuszczy czyli mozarelli, fety czy smażonego bym unikał
po 3. trochę więcej posiłków, wiem że nie zawsze to wykonalne - ale lepszy metabolizm,
po 4. jedzenie ostatniego posiłku 3 h przed snem nie ma żadnego uzasadnienia - jeśli trenujesz, śmiało możesz szamnąć jakiś tłusty nabiał przed snem (ważne żeby było to białko, które się wolniej wchłania- tłuszcz dodatkowo zwalnia wchłanianie białka- dlatego warto go ograniczyć w okolicach treningu,  ) tylko bez chleba czy innych węglowodanów- polecam ser/ twaróg półtłusty

każdy ma inny organizm i na każdego działa co innego, jeśli już zacząłeś to kontynuuj pochwalisz się efektami- ja bym padł z głodu na takiej diecie;)
« Last Edit: April 01, 2012, 01:09:47 am by dianabol »
Logged

Kako

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 174
  • CHILLAX ZIOM
    • View Profile
    • nC
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #23 on: April 01, 2012, 01:27:49 am »

ja tam moge polecic p90x, robilem w zasadzie tylko klate/biceps/plecy/brzuch z tego, ale naprawde fajne, duzo cwiczen+roznorodnosc :)
Logged
Necessary Conflict

Sacra

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 159
  • .-== Hell Warriors / Necessary Conflict ==-.
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #24 on: April 01, 2012, 10:31:03 am »

Zatem - kilka uwag z mojej strony :

1). Pat - zapotrzebowanie kcal możesz łatwo policzyć ze strony sfd.pl - tam są wzory do tego i z otrzymanego wyniku (jeśli chcesz robic redukcje) odejmujesz na początku max 300kcal i obserwujesz efekty . Jesli po 2 tyg nie zobaczysz zadnych zmian , odejmujesz kolejne 100 kcal i tak dalej co 2 tyg do momentu kiedy zobaczysz ze chudniesz .
Przyjęło się bardzo ogólnie rzecz mówiąc , że osoba cwicząca i zdrowa powinna przyjmowac około 2g białka/kg masy ciała , około 1-1.5g tłuszczu na kg i reszta węgle . To jest bardzo ogolne dlatego , że kazdy organizm jest inny , jeden fajnie trawi białko z nabiału - inny niezbyt (np nietolerancja laktazy - aby to sprawdzić można wykonać wodorowy test oddechowy) .

Co do tego co mówił dianabol nie prawdą jest , że nie mozna przyjmować tłuszczu przed czy po treningu - to stary mit .
Tzn wiadomo , że tłuszcz spowalnia wchłanianie innych składników - ale i tak trening wykonujemy po około 1.5h od zjedzenia posiłku więc luuuuzik , co do po treningu już prędzej bym tych tłuszczy unikał ale też nie jest to jakos bardzo ważne . Predzej wystrzegałbym się warzyw w okolicach okołotreningowych bo to one zapełniają żołądek nie wnosząc nic co pomogło by w treningu . Oczywiscie warzywa są bardzo ważne , alkalizują organizm i mają witaminy i sole mineralne - ale to głownie o to chodzi że zapełniają żołądek . Tłuszcze , mimo że są wolno trawione dostarczają nam energi do treningu wiec przed treningiem jak najbardziej mozna stosować .

Co do a6w zdecydowanie odradzam . Mięsnie brzucha jak każde inne mięsnie potrzebują regeneracji , mimo że uzywamy ich na codzień . Trenowanie brzucha codziennie może doprowadzić do przetrenowania i osłabienia organizmu (proszę zauwazyć , że owe mięśnie stabilizują kręgosłup i są wykorzuystywane przy praktycznie 99%tach ruchów , przy chodzeniu , obracaniu się na drugi bok w nocy gdy spimy itp) . One rowniez potrzebują odpoczynku . Optymalnym rozwiązaniem jest trenowanie mięsni brzucha 2-3 razy w tyg .

Pozdrawiam
Logged

biały

  • Imp
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #25 on: April 01, 2012, 11:19:18 am »

Będę polemizował- o ile co do tłuszczów przed treningiem, może masz rację (sam ograniczam bo jakiś  zamulony się czuję na siłowni), to po treningu nasze mięśnie potrzebują jak najszybszego dostarczenia składników odżywczych- a jak sam piszesz tłuszcz spowalnia ich wchłanianie, szczególnie białka, które jest najważniejsze w procesach zachodzących w naszym organizmie po ćwiczeniach. Co do warzyw posiłek po treningu jest najlepszym na porządną porcję warzyw, bo zarówno witaminy jak i minerały chłoniemy wtedy jak gąbka
« Last Edit: April 01, 2012, 11:21:57 am by dianabol »
Logged

Duri

  • Imp
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #26 on: April 01, 2012, 11:51:52 am »

ps. a crossfitem się ktoś może interesuje ?

Są tu tacy, którzy się interesują :)

Osobiście stricte crossfitu nie ćwiczyłem, bo w Krakowie licencjonowanych instruktorów można policzyć na palcach jednej ręki i kilka palców by zostało :/ Natomiast od ponad 5 lat regularnie ćwiczę sw a konkretnie bjj i bardzo często jako wspomaganie treningu robię na siłce obwody, co można by śmiało porównać do treningu crossfitowego. Gorąco polecam tego typu trening zarówno dla początkujących jak i doświadczonych. Ostatnio nawet namówiłem narzeczoną, która nigdy nie lubiła siłowni, żeby zaczęła chodzić na "crossfit" do mnie do klubu i naprawdę mocno się wkręciła. Teraz czekamy jak mój trener bjj (ma licencje treneską crossfitu) otworzy swój gym i jedziemy z koksem :).

A co do diety, nie jestem specjalistą ale od kiedy zacząłem ćwiczyć i ważyłem 92kg do teraz zgubiłem sporo wagi. Obecnie ważę 79kg, ale przygotowując się do zawodów zbijam z łatwością do 74kg. Pamiętajcie aby w każdej diecie dostarczać organizmowi wszystkie składniki odżywcze tj. węgle, tłuszcze i białka. Każda dieta jednostronna to na dłuższą metę zło. Jedzcie wiele (4-5), a nie dużych posiłków dziennnie i pamiętajcie że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nie obżerajcie się na noc i nie dojadajcie między posiłkami a po treningu uzupełniajcie witaminy i mikroelementy.

To zestaw prostych reguł, które nie tyle są dietą a poprostu przyzwyczajeniem żywieniowym, dzięki któremu na dłuższą metę beziecie czuli się lepiej, zrzucicie kg a organizm będzie sprawnie funkcjonował. Ja osobiście od kilku tygodni staram się wdrożyć nieco bardziej rygorystyczną metodę odżywiania tzw. dieta paleo. Po moich qmplach z klubu widze, że działa więc postanowiłem spróbować. Damwam  znać jakie są efekty.
« Last Edit: April 01, 2012, 12:05:02 pm by Duri »
Logged

Damx

  • Spamer
  • Lucion
  • *
  • Posts: 1820
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #27 on: April 01, 2012, 17:09:13 pm »

Czytam ten temat i czytam - i czasami chcialbym cos skomentowac, ale szkoda mi pozniej 50 postow pisac na obrone tego co napisalem, bo widze, ze "specjalistow" nie brakuje =)

Jezeli chodzi o ta diete paleo, to o co w niej chodzi - zeby nie przezucac ton stron internetowych o tym ? ;d Najgorsze w tych wszystkich dietach jest to, ze potrzeba jakis strasznych fanaberii skladnikowych, ktorych potrzeba do przygotowania tego wszystkiego, ktore tez niekorzystnie wplywaja na zasobnosc portfela, a i stanie ciagle w kuchni gdzie niekoniecznie sie to lubi jest nie dla wszystkich do przebycia :D

co do szostki weidera, polecilbym to osobom ktore chca w bardzo krotkim czasie zbudowac nieprzecietny brzuch, ktory do tego bedzie bardzo mocny - poniewaz caly trening opiera sie na wdrazaniu wytrzymalosci w miesnie.. ogolnie powoduje troche przetrenowanie - jak juz ktos wspomnial, dlatego nie jest polecany dla ludzi ktorzy maja treningi lub juz w jakims nadmiernym stopniu obciazaja swoj organizm i te miesnie .. i nie jest to trening dla poczatkujacych, poniewaz te formy treningu robi sie juz na w miare przygotowanym miesniu ktory jest w stanie wytrzymac takie obciazenie =)

a i komentarze w stylu ze nie da sie wytrzymac 7 tygodni trenujac, to prosze wsadzcie sobie w buty - jak juz sie do czegos zaobowiazujesz to to robisz - silna wola i metodycznosc wykonywania to podstawa wszystkich treningow, a przede wszystkim treningow silnej woli bez ktorej robienie czegokolwiek w zyciu ( nie tylko trenowania ) mozna sobie odpuscic =) z reszta idac na impreze, nie trzeba sie schlac jak swinia - a kilka piw na pewno nie zaprzepasci twojego wysilku, co najwyzej nie uzyskasz takiego efektu jaki bys chcial... a juz "znudzilo" mi sie trenowanie tego nie skomentuje =)

czekam, z niecierpliwoscia na dalsze wypociny - btw. Duri w wawie trenujesz?
Logged

Sacra

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 159
  • .-== Hell Warriors / Necessary Conflict ==-.
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #28 on: April 01, 2012, 17:42:21 pm »

dianabol masz rację - po treningu nasze mięsnie są jak gąbka i dlatego wtedy dajemy carbo + bcaa żeby szybko uzupełnić cukier i leucynę , po 20stu mintach jakies szybko wchłanialne białko np hydrolizat i DOPIERO WTEDY po jakiejs 40min-1h jemy pełnowartosciowy posilek z białkiem , ww i tłuszczami . O to mi chodziło . Co do warzyw po treningu spoko , przed nie polecam bo tak jak mówiłem wypełniają żołądek a nie dają powera .
Logged

Gruby

  • Rakanoth
  • **
  • Posts: 487
  • aka Bobrowiec
    • View Profile
Re: Zdrowe odżywianie/Dieta/Siłownia/Trening
« Reply #29 on: April 01, 2012, 18:19:40 pm »

ps. a crossfitem się ktoś może interesuje ?

Są tu tacy, którzy się interesują :)

Osobiście stricte crossfitu nie ćwiczyłem, bo w Krakowie licencjonowanych instruktorów można policzyć na palcach jednej ręki i kilka palców by zostało :/ Natomiast od ponad 5 lat regularnie ćwiczę sw a konkretnie bjj i bardzo często jako wspomaganie treningu robię na siłce obwody, co można by śmiało porównać do treningu crossfitowego. Gorąco polecam tego typu trening zarówno dla początkujących jak i doświadczonych. Ostatnio nawet namówiłem narzeczoną, która nigdy nie lubiła siłowni, żeby zaczęła chodzić na "crossfit" do mnie do klubu i naprawdę mocno się wkręciła. Teraz czekamy jak mój trener bjj (ma licencje treneską crossfitu) otworzy swój gym i jedziemy z koksem :).

A co do diety, nie jestem specjalistą ale od kiedy zacząłem ćwiczyć i ważyłem 92kg do teraz zgubiłem sporo wagi. Obecnie ważę 79kg, ale przygotowując się do zawodów zbijam z łatwością do 74kg. Pamiętajcie aby w każdej diecie dostarczać organizmowi wszystkie składniki odżywcze tj. węgle, tłuszcze i białka. Każda dieta jednostronna to na dłuższą metę zło. Jedzcie wiele (4-5), a nie dużych posiłków dziennnie i pamiętajcie że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nie obżerajcie się na noc i nie dojadajcie między posiłkami a po treningu uzupełniajcie witaminy i mikroelementy.

Grappling Kraków? :) Jaki Pasek?

A co do tego crossfitu to również od niedawna w Warszawie jest chyba 4 instruktorów (w tym jedna kobieta) ale póki co trenują tylko w soboty i to jeszcze w takim dość "ekskluzywnym" miejscu. Strasznie mi się crossfit spodobał po obejrzeniu Camille ( ) aktualnie fran i bear moje ulubione ćwiczenia z crossfitu ;), a nie zapomnę jak raz sobie zrobiłem jakiegoś wod'a gdzie głównie nogi były zaangażowane to na drugi dzień ledwo chodziłem ;D

Napisz coś o tym zrzucaniu (kiedy zaczynasz zrzucanie, z czego rezygnujesz itd) bo ja zawsze jak zrzucam z 72-74 do 68 to nie daje rady strasznie osłabiony jestem i szybko puchne.
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.16 seconds with 18 queries.