• April 20, 2024, 13:32:27 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Civilization V  (Read 21247 times)

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #15 on: March 26, 2012, 16:34:52 pm »

bronic sie to wiem jak tylko na poczatku zawsze mnie wkurza to jak 4 cywilizacje naraz daja mi declara i kazda z nich rzuca na mnie 10 warriorow i 4 lucznikow... to jest pograne.
jak zaczynasz ? rushujesz jakiegos wondera ?
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #16 on: March 26, 2012, 16:36:47 pm »

Na jakim poziomie grasz? Bo to pewnie ma znaczenie. Sytuacja o jakiej piszesz mi sie nie zdarzyla. Az tak zle nie mialem ;) Jak zaczynam to ide w GL.
Logged

Fatality

  • Imp
  • *
  • Posts: 23
  • WoT/Fatality-SoF@d2jsp
    • View Profile
Re: Civilization V
« Reply #17 on: March 28, 2012, 16:09:56 pm »

Civilization V, wspaniała gra... Szczególnie po tym jak dodali możliwość gry @ hot seat. Zdarzyło mi się spędzić kilka zimowych wieczorów ze swoją ukochaną rozwijając swoje miasta :) Troche drażniły mnie niedociągnięcia związane z dyplomacją. Próbowałem wielokrotnie różnych typów zwycięstw ale zawsze nie wytrzymywałem i kończylo się dominacją :)
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #18 on: April 05, 2012, 16:17:48 pm »

Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #19 on: April 05, 2012, 16:25:55 pm »

wiem Fen :( pisalem o tym. Niestety nie kupie na raz d3 i tego :) ile to bedzie kosztowac?
« Last Edit: April 05, 2012, 16:30:00 pm by Mr.Mag »
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #20 on: April 05, 2012, 16:30:47 pm »

tyyyyyyyyyyyyyyy Magu, ale to bedzie miesiac po, to jakie naraz ? :D
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #21 on: April 05, 2012, 16:35:45 pm »

w tym roku = na raz :D

dla zony: w tym życiu = na raz :P
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #22 on: April 05, 2012, 16:41:18 pm »

a co zona zabiera Ci wszystkie pieniadze ?
wracasz do domu i slyszysz - "dawaj wyplate $%#$^#$%$# !" ? :D

ps. ostatnio zaczalem grac grekami, jestem na etapie industrialnej i chyba przegram, bo przyspalem totalnie z wojskiem. jeszcze nie dostalem declara, ale juz czuje w powietrzu :/ chcialem wygrac dyplomatycznie... :~(
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #23 on: April 05, 2012, 16:45:16 pm »

nie zabiera ale krzywo patrzy ;p

Na jakim poziomie grasz? Ja gralem Grekami na samym poczatku na jakims jednym z pierwszych patchy. To raczej civka do podbojow. Dzieki temu, ze masz ulatwione kontakty z city states latwo wygrac dyplomatycznie bo oni beda glosowac na ciebie ;) Ale na wygrana pokojowo Grekami bym nie liczyl. Oni musza sie rozrastac.
Logged

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #24 on: April 05, 2012, 17:36:46 pm »

gram na kingu. troche mam problem z niezadowloniem przez co malo sie rozrastalem. chyba przedobrzylem i probowalem we wszystkim byc okej - zloto, happnnies, kultura, nauka, city-states. sproboje jeszcze jakos wybrnac, ale obawiam sie, ze jak dostane declara od sasiadow z gory to strace kilka strategicznych miast.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #25 on: April 05, 2012, 19:23:04 pm »

no ja tez na kingu zdaje sie. no to zadowolenie to masakra w tej czesci civki. nie mozesz robic podbojow zbyt gwaltownie i to jest najgorsze. komputer oczywiscie magicznie moze~~. sproboj jakos naklonic innych na wojne miedzy soba. ja tak kiedys przetrwalem bo tez by mnie zniszczyli zapewne. no chyba, ze dyplomatycznie jest kupa i cie nie lubia.
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #26 on: May 28, 2012, 12:52:36 pm »

Logged

NUBNEC

  • Honorary Member
  • Lucion
  • **
  • Posts: 933
  • NUBNEC
    • View Profile
Re: Civilization V
« Reply #27 on: May 28, 2012, 15:40:58 pm »

wyglada fajnie
kiedy wychodzi ?

 :o
Logged
pKu

FeN

  • Administrator
  • Cydaea
  • *****
  • Posts: 1386
    • View Profile
    • D3CL
Re: Civilization V
« Reply #28 on: July 19, 2012, 13:04:07 pm »

ja to sobie chyba kupie dodatek do civ5. myslalem, ze nie ma na to szans bo d3 mnie wciagnie a tu zonk :) grales juz w to fen?

ofc, od premiery dodatku pykam :)
teraz gra nabrala pelnych wymiarow.
z moich obserwacji:
- dyplomacja zostala ulepszona, teraz juz ma znaczenie czy z kims wejdziesz w dec. of friendship, twoje postepowanie na arenie miedzynarodowej ma znacznie - nie tak jak kiedys nie wazne co sie robilo i tak Cie pozniej nikt nie lubil :< poza tym, zeby wejsc w sojusz naukowy musisz miec dec. of friend. !!
- komputer juz nie zachowuje sie tak chaotycznie, nie atakuje bez powodu, nie wypowiada wojny po czym negocuje pokoj oddajac Ci wszystkie zasoby itd.
- komputer lepiej manewruje jednostkami, co prawda nie zawsze, ale znacznie lepiej niz wczesniej
- wywiad / szpiedzy, niestety odbebnione po maksie, strasznie slabo to wyszlo, ograniczasz sie tylko do jednego menu gdzie wyslasz szpiegow i oni juz robia "swoja", nic wiecej
- wiara, spoko element, na poczatku myslalem, ze nie ma duzego wplywu na rozgrywke, ale teraz dopiero odkrywam potencjal i musze powiedziec, ze element tej gry zostal niezle pomyslany. trzeba troche pograc, ograc i przemyslec benefity jakie sie dobiera. uwazam, ze wyszlo im to calkiem niezle - nie wszystko, ale i tak duzy plus
- nowe civki, sa okej, aczkowliek austria wydaje sie op (overpower) ze swojim dypolomatycznym malzenstwem (przejmowanie za kase city-state'ow - annex or puppet)
- technologie, zostal zrobiny rework drzewka i teraz naprawde czuje sie epoki przez, ktore przechodzisz. w podstawce niestety, niektore ery to poprostu sie przeskakuje i w ogole ich nie czuc. teraz ery trwaja dluzej i lepiej jest to rozplanowane
- nowe jednostki, pare nowych jednostek oraz ulepszony system ich upgrade'owania. wczesniej bylo pare uselessowych jednostek (np. lancer), teraz kazda jednostka wydaje sie byc pozyteczna i trzeba komponowac armie z roznych jednostek, a nie spamowac jedne i te same
- jednostki plywajace sa teraz odpowiednio melee i range, dodatkowo great person admiral oraz mozna stackowac embarked ze statkami :)
- hp jednostek zostalo zmienione z 10 do 100 dzieki czemu bitwy trwaja dluzej oraz lepsze jest skalowanie obrazen :)
- nowe zasoby luxury
- nowe rodzaje city-statow, questow do nich, unikatowe zasoby, uniaktowe jednostki

Generalnie dodatek na duzy plus, aczkowliek gra powinna wygladac tak od poczatku :P

To chyba wszystko z moich przemyslen, jak o czym zapomnialem to dopisze :D

ps. podrzuc mi swoje steam id :P

http://well-of-souls.com/civ/civ5_expansion.html
« Last Edit: July 19, 2012, 13:06:36 pm by FeN »
Logged

Mr.Mag

  • The Lord of Sparrowhawks
  • Administrator
  • Baal
  • *****
  • Posts: 4810
    • View Profile
    • Diablo 3 PvP
Re: Civilization V
« Reply #29 on: July 19, 2012, 13:11:39 pm »

nie pamietam steam id ;) w pracy jestem.

no zacheciles mnie troche. mozesz cos napisac o wierze? co to daje i na co ma wplyw? czy tworza sie jakies bloki przyjaciol i wrogow ze wzgledu na religie? jesli chodzi o technologie to mam nadzieje, ze wyszlo to dobrze. to przeskakiwanie epok strasznie mnie wkurzalo. chyba kupie :D

grales jakis multiplayer? mam ew kumpla, ktory by mogl cos zagrac wspolnie. najgorzej jest jednak z czasem...
Logged
Pages: 1 [2] 3
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.217 seconds with 17 queries.