• July 08, 2024, 16:53:26 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11

Author Topic: Książki  (Read 51626 times)

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #90 on: April 02, 2012, 21:28:10 pm »

Ogrody Księżyca - pierwszy tom Malazu zamówiłem do pobliskiego Empika i odebralem.
Saga Lodu i Ognia to Gra o Tron.
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Książki
« Reply #91 on: April 03, 2012, 00:23:39 am »

kurde no sporo tego
boję się że się wciągnę i znowu morze kasy popłynie :/
bo jak książka jest OK to ostatnie klepaki na nią wydam
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #92 on: April 03, 2012, 01:11:47 am »

Na pewno w necie są pdfy,sciagnij jakieś pierwsze części i zobaczysz czy warto inwestować.
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Książki
« Reply #93 on: April 03, 2012, 07:55:52 am »

zasadniczo .....
temat godny rozwagi
tylkoże będę musiał wydrukowac, bo nie umiem czytać z monitora :/

co to w ogóle za pomysł czytniki e-booków ?
- tak się nie da :/
Logged

Rosa-WM

  • Imp
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #94 on: April 03, 2012, 11:11:59 am »

Zdarzyło mi się przeczytać cegłę 1000 stron z monitora i się przyzwyczaiłem ;p Aczkolwiek, nowe czytniki są na "magnetyczny atrament" (czy jakoś tak) - jak piksel się naładuje to atrament wypływa na wierzch. Ekran nie świeci w oczy, trzeba włączyć światło żeby czytać. Co prawda nie pachnie jak papier, ani nie jest w dotyku jak papier, ale myślę że taki czytnik jest dość eye-friendly.
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #95 on: April 03, 2012, 11:26:20 am »

Z tego co wiem to nawet bardzo friendly.
W zasadzie to bardzo oplacalna sprawa bo to koszt ~10 ksiazek. Wiec szybko sie zwraca. Mimo wszystko ja mam jednak joba na punkcie ksizek, wiec zostalem przy wersjach "polkowych".
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Książki
« Reply #96 on: April 03, 2012, 14:26:02 pm »

Quote
Mimo wszystko ja mam jednak joba na punkcie ksizek, wiec zostalem przy wersjach "polkowych".
mam to samo.

Może dlatego że nie spotkałem się jeszcze z czytnikiem e-booków z prawdziwego zdarzenia
ale ja o oczy musze dbać i dlatego się troszkę boję tego elektronicznego ustrojstwa.

Mam w wer. pdf Archipelag Gułag - drukowania sobie nie wyobrażam - kupno ~120 PLN jestem rozdarty :/
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #97 on: April 03, 2012, 15:27:17 pm »

Tyle, że one nie są szkodliwe. To jest ich zaleta.
Jak kiedyś liczyłem to właśnie ten podstawowy Amazon Reader mozna ze USA sciagnac za jakies ~300 zl + przesylka
Logged

tass-bl

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
  • kajtek
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #98 on: April 04, 2012, 17:34:56 pm »

hmmm tez sie nakrecilem na ta malzanska ksiege... przy najblizszej okazli obczaje w empiku.

a co do pdf za dobra ksiazke i dobra muze mozna zaplacic pozdro
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #99 on: April 04, 2012, 17:39:38 pm »

Wychodze z podobnego zalozenia.
Problem pojawia sie jak w srodku serii jest urwany naklad. Wtedy masz problem, bo albo zdrowo przeplacisz, albo bedziesz czekac do usranej smierci.
Prosty przyklad - chcialem zaczac czytac Star Wars. Pierwszy tom z calej historii na allegro kosztowal ~100 zl. Czekalem ladnych apre miesiecy, nagle okazalo sie ze wydaja go jako czasopismo i kupilem go za 6 zl ; )
Logged

tass-bl

  • Kabraxis
  • **
  • Posts: 134
  • kajtek
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #100 on: April 04, 2012, 17:45:40 pm »

jeszcze jedno pytanie odnosnie tej malzanskiej ksiegi
chodzi mi o kreacje bohaterów, jest tam jakis ciekawy jegomosc ala wiedzmin/achaja/han solo/roland z 2 wierz.

czasami ciekawa fabula, a bohaterzy splaszczeni strasznie i czyta sie slabo
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #101 on: April 04, 2012, 17:55:39 pm »

Przeczytalem 2 ksiazki, ktore dzieja sie jedna po drugiej, ale traktuja o innych bohaterach.
Pierwszoplanowe postacie raczej nie sa bardzo ciekawe, ot zwykli zolnierze, magowie.
Z pewnoscia moge ci powiedziec, ze nie ma czarno - bialych watkow. W pierwszej czesci Imperium Malazu kreowane jest jako wszedobylskie zlo. W drugim to wlasnie ludzie z Malazu graja pierwszoplanowe postacie i nagle okazuje sie ze ten Malaz nie jest taki straszny, itd.
Co do ciekawych postaci - narazie takim jest Anomander Rake, oraz Caladan Brood. Jednak owiewaja ich liczne tajemnice i za duzo o nich nie wiadomo. W drugim tomie intrygujacy jest skrytobojca Kalam, ktory jest postacia pierwszoplanowa.
Przeczytaj i wymienimy sie pogladami, ciezko komus mowic to co sie samemu uwaza i na tej pdostawie doradzac. Tak jak mowie - ksiazka jest chyba najtrudniejsza moja dotychczasowa lektura z swiata fantasy, przebija nawet owiane juz chyba legenda - Tigane i Mgły Avalonu, ktore szly mi duzo latwiej. Mimo wszystko jak zamkniesz ostatnia strone to stwierdzisz, ze czytales cos jednorazowego. Tak uwazam ja, i nie tylko. Takze, jeszcze raz, reasumujac. Jak nie boisz sie troche trudniejszych ksiazek, nie zastanawiaj sie ani sekundy i kupuj. Ja licze, ze przed swietami moze uda mi sie odebrac Wspomnienie Lodu, ktore podobno juz idzie bardzo latwo, i bardzo dobry poziom nadal trzyma.
Logged

RoGH

  • Gotrek Gurnisson
  • D3CL Administrator
  • Lucion
  • ****
  • Posts: 1896
  • nC
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #102 on: April 04, 2012, 22:28:35 pm »

Tass, raczej nie ma takiej jednej przewodniej postaci, podobnie jak u Martina, po prostu śmierć tutaj nie wybiera i zabrać może też największych bohaterów książki ;p Dla mnie Wiedzmin był super, Achaja spoko, Roland tez, ale najbardziej fantastyczne byly drugoplanowe postacie tych ksiazek, typu Regis, Milva, Zoltan, Yarpen z Wiedzmina czy Zaan, Sirius czy epicki VIRION z Achaji albo Szarlej i Samson z Trylogii Husyckiej.
Takze spokojnie mozna sie nasycic cala gromada postaci, ktore wcale nie przewijaja sie przez wszystkie ksiazki przez wszystkie tomy, ale nawet jezeli sa postaciami dalszoplanowymi, to przez to, ze Malazanska Ksiega Poleglych jest i bedzie ogromna saga, mozna sie nimi nacieszyc ;p
Logged

idid

  • Moderator
  • Cydaea
  • ***
  • Posts: 1347
    • View Profile
Re: Książki
« Reply #103 on: April 05, 2012, 12:38:45 pm »

W Malazie robote robia imho drugoplanowe postacie ; )
Wlasnie dostalem maila ze ksiazka jzu na mnie czeka, takze dzisiaj po pracy skocze sobie do Empika i lece dalej.
Logged

Biohazard

  • Andariel
  • ***
  • Posts: 3070
  • Na przekór wszystkim !
    • View Profile
    • GoD Klan
Re: Książki
« Reply #104 on: April 05, 2012, 13:26:30 pm »

a ja wam Grzesiuka proponuję
zwłaszcza "Boso ale w ostrogach" oraz "5 lat kacetu"
Logged
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11
 


BlackRain , 2006 by Crip
Diablo 3 PvP, Diablo 3 PvP

Page created in 0.131 seconds with 17 queries.